Acest job nu mai este activ.

Administrator aplicații - Divizia IT, Bucuresti

Adresa/ adresele jobului

București

Cerințe:

  • Experiență profesională de minim 3 ani în domeniul financiar sau în domeniul informaticii;
  • Competențe în activitatea de asigurare suport operațiuni (tehnic și/sau business);
  • Abilități de administrare și lucru cu baze de date (SQL Server/Oracle);
  • Abilități de lucru in UNIX, Linux, Windows Server;
  • Constituie un avantaj experiența profesională în domeniul informaticii și abilități in programare (.Net, Java, PHP), cunoștințe primare despre Microsoft Sharepoint, administrarea de servere de aplicații (Tomcat JBOSS, IIS);
  • Cunoștințe avansate de limba engleză;
  • Abilități excelente de comunicare, relaționare, lucru în echipă, dinamism;
  • Capacitate de analiză și sinteză, de anticipare a efectelor și consecințelor pe termen lung;
  • Abilități de organizare și planificare, acuratețe, orientat spre obținerea rezultatelor.

Responsabilități:

  • Acordarea de suport operațional pentru utilizatorii sistemului de aplicații informatice din bancă;
  • Administrarea eficientă și proactivă a aplicațiilor din aria de activitate asignată;
  • Administrarea sistemelor de test și realizarea trecerii în producție a noilor versiuni ale aplicațiilor administrate;
  • Contactul cu reprezentanții furnizorilor externi ale aplicațiilor din portofoliul de mentenanță;
  • Coordonarea cu persoanele din Bancă la dezvoltarea aplicațiilor in-house și preluarea in mentenanță a acestor aplicații;
  • Realizarea in bune condițiuni și la timp a taskurilor de mentenanță aferente aplicațiilor administrate.

Beneficii:
• Oportunitatea de a lucra pentru una dintre cele mai mari banci din Romania si pentru un brand romanesc de top;
• Pachet atractiv de beneficii;
• Ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara;
• Traininguri de pregatire si perfectionare profesionala;
• Oportunitati de dezvoltare a carierei.

Descrierea companiei

- In top 3 cele mai mari banci din Romania, cu 9% cota de piata;
- 1,78 milioane de clienti, 550 de sedii, peste de angajati;
- Unul dintre cei mai mari 20 de angajatori din economia romaneasca (analiza Ziarul Financiar, 2014)
- „Cea mai buna banca din Romania” (Global Finance, 2014);
- „The Most Trusted Brand”, categoria „Banci”, (Reader’s Digest, 2014);
- BT, in„Top Social Brands” (BIZ, 2014);
- In 2017, Banca Transilvania aniverseaza 23 de ani de activitate.