Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză, română

Adresa/adresele jobului

Responsabilitatile postului:

  • Participa la identificarea nevoilor clientilor si propune solutii de asigurare in directa corelatie cu nevoile acestora si obiectivele de business ale companiei;
  • Participa la procesul de dezvoltare a produselor in corelatiei cu strategia de dezvoltare a companiei;
  • Identifica modalitati de optimizare a beneficiilor oferite prin produsele de asigurare atat din perspectiva clientului, cat si din perspectiva companiei;
  • Colaboreaza cu celelalte departamente ale companiei, in implementarea produselor de asigurare.

Cerintele postului:

  • Minim 3 ani de experienta in industria asigurarilor.
  • Experienta relevanta in dezvoltarea de produse de asigurari de viata, constituie un avantaj.
  • Studii economice sau matematice/ actuariale universitare;
  • Cunoasterea pietei de asigurari;
  • Abilitati excelente de comunicare cu clientii interni si externi;
  • Atentie exceptionala catre detaliu si acuratete;
  • Cunostinte Microsoft Office (Word, Excel, Access);
  • Buna cunoastere a limbii engleze;
  • Dinamic(a), Proactiv(a), creativ(a);
  • Dorinta de a se dezvolta in mod accelerat.

Acord de Prelucrare a Datelor cu Caracter Personal

 In conformitate Regulamentului Uniunii Europene privind prelucrarea datelor cu caracter personal (GDPR)., BCR Asigurari de Viata VIG SA, intentioneaza sa administreze, sa colecteze, sa inregistreze, sa stocheze, sa utilizeze si/sau sa transmita catre terti datele dumneavoastra cu caracter personal, in conformitate cu termenii si conditiile descrise mai jos.

BCR Asigurari de Viata VIG SA intentioneaza sa prelucreze datele dumneavoastra cu caracter personal constand in:

a) date cu caracter personal avand functie de identificare a candidatului, cuprinzand, dar fara a se limita la, numele si prenumele, domiciliul, sexul, data nasterii, numarul de telefon, adresa de e-mail etc.;

date cu caracter personal legate de pregatirea scolara/profesionala a candidatului, cuprinzand informatii privind scoala absolvita, cursurile de calificare, studiile absolvite – asa cum sunt prezentate in Curriculum Vitae transmis la momentul aplicarii pentru ocuparea pozitiei vacante;

date cu caracter personal legate de obisnuinte/preferinte/comportament/personalitate a candidatilor, cuprinzand informatii obtinute ca urmare a testarii acestora cu diferite baterii de teste,

d) date cu caracter personal legate de activitatea profesionala a aplicantilor, cuprinzand informatii privind: profesia, experienta, specializarea, locurile de munca anterioare, locul de munca actual, pozitie, functia, felul contractului de munca, salariul, alte avantaje materiale, numele angajatorului, data angajarii, data incetarii raporturilor de munca, informatii generale privind motivele incetarii raporturilor de munca (. concediere, acord reciproc, demisie etc.)

(denumite in continuare "date personale").

Sunteti informat(a) prin prezenta ca aveti urmatoarele drepturi in legatura cu prelucrarea de catre BCR Asigurari de Viata VIG SA a datelor personale:

-Dreptul de avea acces la datele personale;

-Dreptul de rectificare asupra datelor personale;

-Dreptul la stergerea datelor;

-Dreptul la restrictionarea prelucrarii;

-Dreptul de opozitie;

-Dreptul la portabilitatea datelor;

Dreptul de a nu fi supus unei decizii individuale;

-Dreptul de a va adresa justitiei si ANSPDCP.

In cazul in care doriti sa va exercitati oricare din aceste drepturi, puteti sa depuneti o cerere scrisa, semnata si datata, catre:. BCR Asigurari de Viata VIG SA, in atentia Responsabilului cu Protectia Datelor, email: .

Puteti sa va dati consimtamantul sau sa refuzati sa va dati consimtamantul in legatura cu prelucrarea datelor personale.

Transmiterea Curriculum Vitae in vederea aplicarii pentru pozitia vacanta din cadrul BCR Asigurari de Viata VIG SA reprezinta exprimarea consimtamantului dumneavoastra in legatura cu Prelucrarea Datelor Personale si/sau a Datelor Personale cu Caracter Special in vederea parcurgerii etapelor de recrutare si selectie pentru ocuparea postului