Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Salariu brut pe luna

1000 - 1200 €

Acest anunt este inactiv, însă puteți trimite în continuare CV-ul Dvs. la aceasta companie

Responsabilitati

-  Analizează solicitările de produse din piață, identifică posibili furnizori și solicită oferte de preț;
- Cercetează piața de pește (proaspat + congelat) si fructe de mare pentru a identifica noi oportunități;
- Negociază, încheie contracte cu furnizorii și pregătește documentația de comandă;
- Planifică achizițiile împreună cu superiorul în funcție de cerințele pieței și de nevoile clientului;
- Menține relația cu furnizorii pentru soluționarea situațiilor uzuale;
- Monitorizează execuția contractelor și este responsabil pentru produsul achiziționat: achiziție-recepție;
- Înregistrează informațiile privind achizițiile în sistemul informatic pentru un bun control al fluxului:osturi, livrare, calitate, stocuri;
-  Prospectează continuu piața de profil privind condițiile de achiziție/livrare în vederea optimizării  stocurilor;
- Monitorizeaza si coordoneaza transportul, operatiunile vamale, depozitarea si livrarea bunurilor prin  toate sistemele de transport (rutier, aerian, maritim, fluvial, container);
- Actualizează baza de date cu furnizori și o extinde;
- Întocmește rapoarte specifice privind achizițiile;
- Urmărește tendințele de consum pește în România pentru a identifica noi posibilități de dezvoltare a portofoliului companiei.

Cerințe:

- Experiență de minim 3 ani într-o poziție similară (achiziții, comerț);
- Experiența în achiziții de pește este un avantaj;
- Cunostinte logistice;
- Disponibilitate de a călători în România și în străinătate;
- Cunoașterea limbii engleze – nivel avansat;
- Bun negociator, atitudine pozitivă;
- Persoană organizată și atentă la detalii;
- Cunoștințe operare PC – Microsoft Office;
- Permis categoria B.

Beneficii:
- Pachet salarial atractiv