Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză, germană

Adresa/ adresele jobului

Cristian

OBIECTIVE:

 Negocierea, verificarea si urmarirea contractelor pentru materiale auxiliare si servicii.

 CERINTE:

  • Studii superioare tehnice sau economice.
  • Limba engleză nivel avansat. Constituie avantaj si cunoasterea limbii germane.
  • Cunostinte MS Office
  • Capacitate / experientă în negociere si atitudine pentru postul de achizitor
  • Studii superioare economice sau tehnice
  • 1 - 2 ani experienta in achizitii
  • Bune abilitati de negociere, comunicare si relationare
  • Persoana autonoma si responsabila.

 RESPONSABILITATI:

  • Negociaza preturi, cantitati, conditii de achizitie si termene de livrare;  verifica specificatii tehnice;
  • Urmareste procesul de achizitii  de la comanda produselor pana la plata acestora;
  • Lanseaza cereri de /informatiioferte (RFI/RFQ); primeste si analizeaza ofertele, intocmeste situatii comparative pentru cotatii si preturi si analizeaza contractele incheiate cu furnizorii ;
  • Actualizeaza si mentine baza de date a furnizorilor din aria de responsabilitate si face periodic evaluari ale acestora;
  • Intretine relatii pozitive cu toti furnizorii interni si externi si cu departamentele similare ale grupului;
  • Urmareste derularea contractelor/comenzilor si respectarea conditiilor stabilite prin acestea  si rezolva toate eventualele probleme care pot interveni;
  • Gestioneaza si deruleaza activitatile administrative pentru achizitiile conform procedurilor interne;
  • Se asigura de inregistrarea corecta si la timp a informatiilor specifice departamentului achizitii;
  • Colaboreaza cu toate departamente firmei pentru buna desfasurare a activitatilor de achizitii;
  • Participa la inventariere si sedinte de analiza;
  • Dezvolta si mentine o atitudine profesionala fata de toti colaboratorii interni si externi