Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilitati:

  • Identifica, evalueaza si selecteaza potenţiali furnizori;
  • Identifica si / sau revizuieste permanent sursele de achizitie;
  • Stabileste relaţii optime cu furnizorii, pentru rezolvarea în timp util şi în bune condiţii a problemelor uzuale;
  • Negociaza contractul de achizitie (termenii contractului, pret, data de livrare) cu furnizorii de materie prima;
  • Tine evidenta si actualizeaza contractele existente;
  • Verifica si analizeaza oferte de preturi de la furnizorii de materie prima si cei de transport (comparatii de preturi);
  • Organizeaza transportul in urma licitatiilor derulate pe baza ofertelor primite (licitatie/proiect);
  • Intocmeste documentele necesare vamuirii si mentine relatia cu comisionarul vamal;
  • Monitorizeaza comenzile catre furnizori de la lansare pana la finalizare (receptie) - verifica si arhiveaza electronic urmatoarele documente: facturi, packing, fise tehnice, CMR, AWB, BL-uri, cerere deschidere scrisoare de garantie LC, etc;
  • Opereaza in SAP (introduce comenzi aprovizionare, intretine baza de date cu articole si furnizori - creaza articole si furnziori noi - opereaza modificari pentru articolele si furnizorii existenti, exporta si prelucreaza rapoarte de achizitii, rapoarte de stoc;
  • Urmareste plata furnizorilor;
  • Intocmeste raportari specifice referitoare la furnizori, produse si fluxuri de aprovizionare.

Cerinte:

  • Experienta de minimum 2 ani pe un post similar;
  • Cunostinte operare PC (Word, Excel) nivel avansat;
  • Experienta de lucru cu un program de gestiune (Cunostinte operare SAP reprezinta avantaj), navigare internet;
  • Limba engleza - nivel avansat (scris si vorbit);
  • Abilitati necesare: atentie, disciplina, atitudine pozitiva, organizare si prioritizare, putere de negociere, abilitati de a efectua calcule matematice (pentru stabilire pret optim, marja profit, necesar stoc etc);
  • Cunostinte referitoare la metodele de plata, conditii de transport, conditii de livrare (INCOTERMS);
  • Intelegerea si aplicarea celor mai bune practici si tehnici in domeniul achizitiilor;
  • Absolvent al Facultatii de Textile poate reprezenta avantaj.

Descrierea companiei:

NISSA a luat nastere avand la baza 6 valori puternice, valori ce vor continua sa existe pe tot parcursul dezvoltarii brandului si anume: eleganta, feminitate, calitate, dedicare, pasiune si creativitate.
Colectiile NISSA reprezinta mai mult decat articole vestimentare atent realizate, ele prezinta povestile celor care au contribuit la realizarea lor, a celor care le promoveaza precum si a celor care le poarta. Tinutele se remarca prin tesaturi fine, croieli atent executate, detalii manuale laborios realizate si se adreseaza tuturor femeilor, indiferent de varsta si persoanlitate, promovand imaginea unei femei moderne, active, independente si sofisticate. NISSA se defineste prin feminitate si eleganta. NISSA incurajeaza creativitatea si inovatia, isi respecta clientii si angajatii.
Echipa NISSA este formata din persoane creative, proactive, dedicate muncii lor, pasionate de fashion, care isi asuma responsabilitatea pentru deciziile luate si care se implica in dezvoltarea brand-ului.