Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză, franceză

Adresa/ adresele jobului

Cluj-Napoca

Fondată în 2006, PitechPlus oferă soluții software integrate pentru peste 40 de clienți din mai mult de 10 de țări având o echipă de 300 de angajați în birourile sale din Cluj-Napoca și Târgu-Mureș și echipe de vânzări în Paris, Lyon, Lausanne, Berlin și Bruxelles. Începând cu 2014, compania se concentrează pe dezvoltarea de produse proprii și dezvoltă start-up- uri care vizează piețele internaționale: Younify – pentru plăți și managementul documentelor, Parking+Plus , care oferă servicii de parcare inteligentă și FastOrder, care vizează îmbunătățirea interacțiunii cu clienții în restaurante. PitechPlus înțelege importanța educației. Prin urmare, este susținător al primei școli gratuite de IT, Academy + Plus, care ajută la dezvoltarea de mai mult de 500 de studenți, începând cu 2014.

Responsabilități:

  • Emiterea facturilor de vânzare și transmiterea lor către clienți
  • Întocmirea rapoartelor de activitate
  • Menținerea evidenței încasărilor
  • Întocmirea diferitelor rapoarte pe baza facturilor emise și a încasărilor
  • Întocmirea lunară de previziuni
  • Realizarea comenzilor interne pentru scutiții de impozit
  • Organizarea deplasărilor angajaților și întocmirea documentelor justificative necesare
  • Realizarea periodică a rapoartelor BNR

Cerințe:

  • Minim 2 ani experiență în domeniul financiar- contabil
  • Studii universitare în domeniul economic
  • Cunoștințe avansate de limba franceză (minim B2)
  • Cunoștinte de utilizare a pachetului Microsoft Office (Excel la un nivel avansat)
  • Atenție la detalii, proactivitate și responsabilitate
  • Bune abilități interpersonale și de comunicare

Beneficii:

  • Pachet servicii medicale
  • Dezvoltare profesională prin cursuri, workshop-uri, traininguri
  • Program de muncă flexibil
  • Evenimente organizate la nivelul companiei: teambuilding, evenimente sportive, Christmas party
  • Decont abonament sportiv
  • Sedinte de masaj cervical