Acest job nu mai este activ.

Accounts Payable - companie de productie

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Pentru unul dintre cei mai mari producatori de materiale de constructii din lume, cu fabrici si in Romania, cautam Accounts Payable care sa se regaseasca in urmatoarea descriere:

  • Studii superioare cu profil economic (specializarea contabilitate reprezinta avantaj)
  • Min. 3 ani experienta in domeniul financiar contabil (experienta in contabilitate furnizori resprezinta avantaj)
  • MS Office, SAP - avantaj
  • Limba engleza - nivel mediu
  • Spirit de echipa, comunicare, initiativa, atentie la detalii

Responsabilitati:

  • Contabilizarea facturilor venite de la furnizori
  • Contabilizarea cheltuielilor de deplasare ale angajatilor
  • Verificarea soldurilor furnizorilor si a inchiderii conturilor de tranzit
  • Alocarea platii facturilor catre furnizori
  • Intocmirea de rapoarte lunare privind activitatea furnizorilor