Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal

Cerinte:
- Persoana independenta, cu spirit de antrepenor;
- Persoana deschisa comunicativa, care relationeaza cu usurinta;
- Minim 2 ani experienta in domenii conexe;
- Abilitati bune de vazare si negociere;

Descrierea jobului

Sarcini si responsabilitati:
- Cunoaste in detaliu produsele si serviciile companiei;
- Promoveaza si vinde produsele din portofoliu catre clientii din segmentul tinta;
- Atrage noi clienti, dealerii auto / furnizorii de echipamente in portofoliul active de client;
- Coordonarea eficienta a conturilor allocate;
- Initiaza relatii de colaborare/afaceri cu clienti si dealerii auto si furnizorii de echipamente;
- Efectueaza vizite la clienti /targuri /evenimente;
- Este responsabil cu cresterea vanzarilor dar si de cresterea calitatii portofoliului de client;
- Intocmeste si trimite clientilor ofertele de leasing, efectueaza o prima analiza a dosarului de leasing;
- Documenteaza si argumenteaza spre analiza detaliata si aprobarea departamentelor specializate;
- Este responsabil pentru atingerea bugetelor de vanzari fixate;
- Este in permanenta informat cu privire la ofertele din piata locala de leasing;

Descrierea companiei

Garanti Bank este o institutie financiar bancara cu o experienţă de peste 12 ani pe piaţa bancară din Romania. La sfarşitul anului 2010, Grupul Garanti şi-a extins operaţiunile din domeniul serviciilor financiare şi de leasing prin integrarea a trei instituţii financiare non-bancare: Garanti Leasing (marca sub care funcţionează compania Motoractive Leasing IFN SA), Garanti Credite de Consum (marca sub care funcţiona Ralfi IFN SA) şi Garanti Credite Ipotecare (marca sub care funcţionează Domenia Credit IFN SA). Garanti Bank este o bancă universală cu o gamă completă de produse şi servicii calitative şi inovatoare pentru toate segmentele de clienţi. Garanti Bank beneficiază de suportul băncii mamă, Garanti Turcia, cea de-a doua bancă privată din Turcia, care a inregistrat active de peste 66 miliarde EUR şi un profit net consolidat de 1,65 miliarde EUR la sfarşitul anului 2010, avand peste 10 milioane de clienţi, 863 de unităţi bancare, o reţea de peste de bancomate şide terminale POS.