Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

RSM ROMANIA SRL, companie de top  in domeniul serviciilor profesionale de contabilitate, audit si  consultanta fiscala/financiar contabila si de afaceri, prezenta pe piata inca din anul 1994,  membra a retelei de servicii profesionale RSM International  (cu reprezentare in 120 de tari, locul 6 in lume in anul 2016) angajeaza:

Contabil

Cerinte:
 absolvent studii economice superioare (reprezinta un plus studii de contabilitate);
 experienta minimum 3 ani, de preferat intr-o companie de contabilitate (reprezinta un plus experienta privind inchiderile contabile si fiscale lunare/trimestriale/anuale);
cunoasterea limbii engleze la nivel avansat (reprezinta un plus cunoasterea altor limbi straine);
cunostinte PC: Outlook, MSOffice (Word, Excel), soft-uri de contabilitate;
abilitati de comunicare si relationare;
persoana organizata, capacitate de analiza si sinteza.

Responsabilitati:
inregistrarea in diverse programe de contabilitate a documentelor financiar-contabile;
verificarea corectitudinii documentelor primare si /sau a evidentelor contabile intocmite de client conform legislatiei in vigoare;
realizarea lucrarilor de inchidere lunare/trimestriale/anuale, inclusiv calcularea impozitelor si taxelor cu respectarea termenelor stabilite contractual;
intocmirea unor raportari in formatul agreat cu clientul;
intocmirea declaratiilor fiscale conform legislatiei aplicabile;
intocmirea raportarilor financiare semestriale si anuale, inclusiv a situatiilor financiare;
transmiterea in termen catre clienti a rezultatelor finale la sfarsitul perioadei de raportare.

RSM ROMANIA SRL ofera in plus pe langa pachetul salarial negociat:
instruirea continua si posibilitatea de a acumula cunostinte temeinice profesionale;
cursuri interne de contabilitate si fiscalitate;
cursuri de limbi straine;
incurajarea inscrierii si promovarii examenelor ACCA;
posibilitati de crestere rapida ierarhic si material.

  • Interviu online
  • Care este salariul dorit?
  • De cand sunteti disponibil/a pentru job?