Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

română, engleză

Adresa/ adresele jobului

Arad; Reșița; Timișoara

Descrierea postului:

  • Urmareste indeplinirea target-urilor lunare, trimestriale si anuale ale companiei asigurand in acelasi timp satisfactia deplina a clientului.
  • Dezvolta o relatie comerciala profitabila, pe termen lung, cu clientii, pentru indeplinirea obiectivelor companiei pe termen mediu si lung.
  • Negociaza contractele, discount-urile si termenele de plata conform politicii firmei.
  • Dezvolta zona pe care o coordoneaza: Timis, Caras-Severin, Arad posibil si Hunedoara, Bihor.
  • Participa la implementarea strategiei de vanzari pentru clientii din domeniul public din zona de responsabilitate, cu respectarea principiilor politicii comerciale a companiei.
  • Raporteaza saptamanal activitatea desfasurata.
  • Intelege si analizeaza permanent trend-urile pietelor pe care compania isi desfasoara activitatea.
  • Analizeaza preturile si politicile concurentei; propune si implementeaza activitati promotionale specifice in concordanta cu tendintele pietei.
  • Urmareste tot procesul de vanzare pana la incasarea facturilor in termen.

Cerinte:

  • Experienta de peste 3 ani in vanzari.
  • Experienta relevanta in vanzarea de solutii si servicii IT sau alt tip de servicii este un plus.
  • Abilitati si cunostinte:
    • bune abilitati de prezentare si negociere;
    • perseverenta si putere de convingere;
    • orientare catre client si catre rezultate;
    • cunoasterea solutiilor integrate IT&C, a tendintelor si contextului actual din piata de IT &C reprezinta un plus;
  • Studii superioare, de preferinta in domeniul tehnic sau comercial.
  • Carnet de conducere categoria B.
  • Disponibilitate la deplasari frecvente in zona de responsabilitate.

Oferta (bonusuri, beneficii):

  • Salariu net motivant, in functie de experienta si abilitati.
  • Sistem de comisionare, in functie de rezultatele obtinute.
  • Training initial, sustinere prin informatii, leaduri, materiale, prezentari.
  • Posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-o echipa profesionista si dinamica, intr-unul din cele mai influente domenii de pe piata muncii.
  • Autoturism de serviciu, laptop, telefon mobil.
  • Asigurare medicala privata de tip business.

  • Interviu online
  • Care este nivelul salarial dorit de dumneavoastra pentru aceasta pozitie?
  • Disponibilitatea de incepere activitate daca ar fi sa colaborati cu noi?