ACCOUNT MANAGER - VÂNZĂRI SOFTWARE

vanzari - software - hardware

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Sibiu

Impreună cu clientul nostru, companie ce oferă soluții software integrate, anunțăm selecția pentru poziția de ACCOUNT MANAGER - VÂNZĂRI SOFTWARE. Locația pozitiei este Sibiu.

Descriere post:

Contribuie la menţinerea şi dezvoltarea portofoliului de clienţi (exclusiv persoane juridice)
Monitorizează permanent piaţa şi concurenţa
Actionează activ pentru găsirea şi atragerea de noi clienţi
Planifică / participă la întâlniri cu clienţii existenţi şi potenţiali
Generează documente specifice activităţii de vânzări (oferte, comenzi de vânzare, rapoarte,etc.)
Asigură suportul post-vânzare prin intermediul unui management efectiv al conturilor
Urmareşte evoluţia vânzărilor, propune soluții de optimizare a acestora
Project management pe anumite proiecte interne şi, în viitor, şi de implementare

Profil general:

Experienţă de cel puţin 3 ani în vânzări consultative
Preferabil experiență în vânzări cu cicluri medii sau lungi de vânzare
Studii universitare
Orientare către client, dinamism, seriozitate
Atitudine pro-activă şi pozitivă
Domiciuliul în Sibiu, dispus la deplasări în ţară
Carnet conducere categoria B
Cunostinte de limba engleză

Se oferă:

Carieră într-o companie de succes