Acest job nu mai este activ.

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani), Entry (0-2 ani), Executive (>10 ani)

Limbi vorbite

română, engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Responsabilitati

Participa activ in dezvoltarea portofoliului de clienti prin idenficarea si/sau generarea deoportunitati noi;

Urmareste piata pentru a identifica evenimentele care pot genera oportunitati noi;

Promoveaza catre clienti, prin intalniri si prezentari, solutiile si serviciile de infrastructura IT(identifica problemele / nevoile cu care se confrunta clientii, prezinta arhitectura, componentele si oferta financiara catre clienti, impreuna cu beneficiile si avantajele solutiei propuse);

Mentine relatiile cu clientii pe tot parcursul procesului de vanzare;

Mentine contactul cu clientii deja existenti pentru a genera proiecte noi sau pentru a identificaposibilitati de extindere a proiectului instalat initial;

Urmareste atingerea target-ului de vanzari stabilit impreuna cu superiorul direct;

Mentine relatia cu furnizorii / producatorii de tehnologie si promoveaza activ in interiorulcompaniei (catre departamentul de Vanzari) produsele si solutiile acestora;

Participa la sesiunile de training si la prezentarile "knowledge transfer" pentru solutiile si serviciilede infrastructura.

Cerinte

Studii superioare finalizate;

Experienta in vanzari similara si relevanta in domeniul IT&C;

Cunostinte aprofundate in domeniile: servere, storage, backup, arhivare, virtualizare, businesscontinuity, comunicatii, networking, securitate;-

Limba Engleza - nivel mediu-avansat (scris,vorbit);-

Competente solide de comunicare, prezentare si negociere;

Reale capacitati de prospectare, de identificare si analizare a nevoilor clientilor, de tratare aobiectiilor si follow-up;

Abilitatea de a convinge, de a crea legaturi, de a castiga increderea;

Atitudine orientata catre client si atingerea obiectivelor;

Persoana ambitioasa, cu aspiratii, proactiva si rezistenta la stres.