Acest job nu mai este activ.

Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Adresa/ adresele jobului

București; Bulevardul Energeticienilor, București

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

500 €

Candidatul ideal

Agentie comunicare online, acum se pun bazele pentru o noua echipa.

Este familiarizat cu toti termenii si particularitatile online-ului, de la campanii media, la landing page-uri la procesele implicate in development-ul unui proiect (web design, ecommerce, Google Adwords, Facebook Ads, optimizare pentru motoarele de cautare SEO).
Cunostinte pentru administrarea proiectelor online (contract, brief creatie, dezvoltare proiecte, predare, verificare proiect, testare, plata).
Abilitati bune pentru a comunica cu clientii (in 99% persoane juridice).
Experienta in Word, Excel si eventual un program CRM.
Abilitati de comunicare extrem de dezvoltate
Bun negociator
Lucrul cu oamenii si in echipa este vital.
Atitudinea pozitiva si atentia la detalii sunt critice.
Este dornic sa evolueze si sa performeze impreuna cu agentia.
Persoana organizata.

Descrierea jobului

Predarea proiectelor in cele mai bune conditii.
Identificarea de noi clienti si oportunitati care corespund cu viziunea agentiei (dupa caz).
Promovarea ofertelor agentiei;
Mentinerea relatiei cu clientii;
Coordoneaza proiectele care ii sunt alocate si se implica in proiectele asignate echipei din care face parte;
Coordoneaza estimarile cu echipa de media si realizeaza media planuri pe media digitala (Google, Facebook).
Evalueaza calitatea si acuratetea tuturor fluxurilor si proceselor care tin de conturile alocate;
Creeaza si elaboreaza brief-uri pentru campanii.

Persoanele care au terminat studiile superioare dupa anul 2012 si nu au un loc de munca au prioritate.

Beneficii:

- salariu fix;
- bonusuri la atingerea unor obiective;
- dupa caz decontarea transportului (biroul este pe Bd Energeticienilorsector 3, la 10-15 minute de Mall Vitan si statia de metrou Dristor)
- negociere salariu la 6 luni.

Descrierea companiei

Firma specializata in comunicare online si comert electronic, realizare site-uri de prezentare, magazine online, promovare folosind publicitatea PPC Google Adwords, Facebook, optimizare pentru motoarele de cautare, branding, vanzarea produselor online