Nivel cariera

Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

București

Candidatul ideal :

- Experienta si aptitudini in vanzari;
- Bune abilitati de comunicare;
- Initiativa si capacitate de gestionare / rezolvare a problemelor;
- Bune cunostinte de operare in Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint;
- Capacitate de analiza si atentie la detalii;
- Capacitatea de a lucra sub presiune, cu termene limita;
- Prezenta si aspect fizic placut;
- Experienta in vanzari intr-o agentie de productie publicitara reprezinta un avantaj.

Responsabilitati :

- Contacteaza potentiali clienti noi, stabileste intalniri si identifica necesitatile acestora in domeniul productiei publicitare;
- Raspunde cererilor de oferta in baza listelor de pret existente pentru produsele standard si in urma discutiilor cu Sales Manager-ul pentru proiectele speciale;
- Preia comenzile de la clienti in baza preturilor agreate prin oferta si comunica acestora termene de livrare dupa consultarea productiei;
- Lanseaza comanda in productie si urmareste fluxul tehnologic pentru a se asigura de respectarea termenelor comunicate clientului;
- Obtine de la client toate datele necesare pentru procesarea comenzii ( fisiere grafice, cantitati, etc.)
- Pregateste documentele necesare livrarii;
- Introduce datele comenzilor in programul de gestiune al comenzilor;
- Urmareste incasarea facturilor.

Beneficii:

- Salariu fix + comision;
- Telefon mobil cu abonament.