Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/ adresele jobului

Se recruteaza si din

Salariu aproximativ brut oferit / luna in euro

1300 €

Acest job nu mai este activ.

  “Una dintre cele mai inovatoare 25 de companii din lume” – Forbes Magazine  

2 Junior Account Managers – Tehnologii de măsură şi automatizare

Contract: Contract nelimitat, permanent, direct cu firma angajatoare

Localizare:

1. Cluj

2. Timis-Arad

 

În decursul celor 30 de ani de la înfiinţarea ei în Japonia, firma noastră a devenit un lider mondial în domeniul tehnologiilor industriale pentru automatizare şi a dezvoltat rapid o reţea mondială eficientă, formată din 16 organizaţii internaţionale, având vânzări de peste două bilioane de dolari şi angajând peste de salariaţi în întreaga lume.

Firma noastră a fost clasificată în cadrul revistei Business Week în rândul celor “ cele mai bune firme” şi a fost inclusă în mod sistematic în clasamentul anual „Topul celor zece firme excelente din Japonia” al revistei japoneze Nikkei.

În acest moment firma marchează o creştere rapidă şi se extinde, de aceea intenţionează să angajeze mai mulţi reprezentanţi tehnico-comerciali, pentru a completa echipa deja existentă. În acest moment oferim ocazia unui reprezentant tehnico-comercial să se alăture echipei noastre:

2 Reprezentant Tehnico-Comercial

 (Account Managers)

Atribuţiile de Serviciu:

Funcţia dvs. va fi să îmbunătăţiţi imaginea firmei în cadrul industriei prelucrătoare, să promovaţi şi să contribuiţi la reputaţia excelenţă a firmei noastre, efectuând următoarele lucruri:

  • Să vizitaţi clienţii noi şi pe cei existenţi
  • Să organizaţi prezentări tehnico-comerciale
  • Să găsiţi soluţii pentru problemele clienţilor
  • Să cereţi feedback pentru aplicaţiile viitoarelor produse
  • Să negociaţi asupra preţurilor
  • Să oferiţi instrucţiuni pentru utilizarea produselor

 

Profilul Candidatului:

Candidaţii trebuie să fie la început de carieră sau indivizi care au câţiva ani de experienţă de muncă şi să deţină următoarele:

  • O diplomă de învăţământ superior sau o diplomă de absolvire a unei şcoli profesionale în domeniul de afaceri sau cel tehnologic.
  • Să fie vorbitori nativi de română şi să vorbească fluent engleza.
  • Să fie puternic motivaţi şi să deţină abilităţi excelente de comunicare.

 

Remunerare:

Pentru muncă asiduă, dedicare şi loialitate veţi fi remunerat cu un salariu atractiv, o maşină a firmei, precum şi cu posibilităţi incomparabile de dezvoltare profesională, ce pot fi oferite doar de către un lider mondial. Suplimentar, vi se vor oferi cursuri excelente de formare tehnică în ce priveşte produsele noastre, precum şi prezentări legate de procedurile de vânzare eficientă ale firmei noastre.

 

Dacă doriţi să vă alăturaţi echipei noastre, trimiteţi CV-ul dvs. în engleză sau germană consultantului nostru în domeniul resurselor umane, dl. David Saunders, la adresa electronică:   sau telefonaţi la: