Societate Profesională Notarială Pro Veritas

Locatie

Ploiești, România

Descriere

Angajez secretar/operator calculator birou notarial in Ploiesti.

Candidatul ideal:

- experienta minimum 1 an intr-un birou notarial – conditie obligatorie:

- studii superioare sau medii;

- foarte bune cunostinte si abilitati operare calculator (Word, Excel, Internet etc);

- o buna cunoastere a ceea ce inseamna activitatea notariala, a actelor ce se indeplinesc si a formalitatilor prealabile si ulterioare incheierii actului;

- o buna viteza de tehnoredactare a actelor notariale;

- abilitati de comunicare in consilierea clientilor, amabilitate, atentie sporita la detalii, seriozitate, rabdare si capacitate de organizare;

- diponibilitate program prelungit;

- colaborare pe termen lung

Descrierea jobului:

 - redactarea proiectelor de acte notariale: declaratii, procuri, contracte de vanzare cumparare, donatie, intretinere, ipoteca, etc;

- realizarea documentatiei necesare intocmirii actelor notariale;

- verificarea si inscrierea acestor acte si a celor anexe in registrele notariale;

- efectuare inregistrari si opisari in toate registrele notariale,

- pastrarea si arhivarea documentelor;

- intocmire situatii statistice lunare;

- tinerea evidentei corespondentei;

- intocmirea documentatiei necesare obtinerii extraselor de carte funciara si intabularii in Cartea funciara a actelor notariale;

CV-urile se vor trimite pe adresa de e-mail si vor fi insotite de o poza de actualitate.

Telefon fix

Telefon mobil