SC UNIVERSAL SRL

Târgoviște, România

Candidatul ideal

- Persoana organizata, punctuala, constiincioasa si responsabila;

- Comunicativitate, seriozitate, punctualitate, persuasivitate, initiativa, atentie distributiva, dorinta de lucru in echipa;
- Operare calculator, Word, Excel, Internet;
- Cunoastere a limbii engleze nivel mediu
- Capacitate foarte buna de comunicare si relationare – atat cu clientii, cat si cu colegii;
- Capacitate de invatare si asimilare pe termen lung;
- Seriozitate si implicare profesionala
-Atitudine profesionala la telefon si in sediu;
- Rapiditate in actiune, personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta;
- Proactiv, capabil sa gaseasca solutii.

Descrierea jobului

- Identificarea potentialilor clienti;

- Gestionarea portofoliului de clienti actuali si contractarea de clienti noi;
- Stabilirea contactului cu clientii, preluarea cererilor si consilierea acestora in alegerea pachetului turistic;
- Crearea, promovarea si vanzarea pachetelor turistice;

- Solicitarea de oferte catre hotelurile interne si externe cat si la parteneri ;
- Efectuarea de rezervari hoteliere interne si externe;

- Verifica rezervarile si emiterile de bilete de avion efectuate on-line;
- Emiterea de documente fiscale si documente de calatorie (daca este cazul);
- Mentine si dezvolta relatii profesionale cu clientii directi.
-Urmarirea derularii actiunii turistice de la preluarea comenzii pana la finalizarea acesteia;
 (Pe intreaga derulare a procesului de vanzare - prelucrare, rezervare, emitere, facturare, incasare, emitere documente de calatorie, feedback calatorie);
- Mentinerea relatiei cu clientii pe parcursul calatoriei; daca este cazul, rezolvarea eventualelor probleme;
-- Introducere informatii pe site-ul agentiei.

Descrierea companiei

Agentie de Turism - Top Holiday

Bdul Unirii, bl 67 parter
Targoviste

Nu sunt joburi de la acest angajator inca.