Sc RoutineMed Srl

0 evaluari

Tulcea, România

Trimite CV

Candidatul ideal

Candidatul ideal este o persoana:
- cu studii superioare, comunicativa, sociabila, punctuala, cu atitudine empatica, abilitate de a invata rapid lucruri noi, capacitate de integrare intrun colectiv nou, spirit de echipa si atitudine pozitiva.
- inteligenta, ordonata, placuta, adaptabila;
- calma, toleranta, cu abilitati de rezolvare a problemelor;
- activa, amabila si eficienta
- cu abilitati de comunicare si relationare pacient;
- cu cunostinte foarte bune de operare PC: Word, Excel, Outlook, Internet Explorer
- cunoasterea limbii engleza – prezinta avantaj
- are un comportament adecvat (limbaj, vestimentatie, reguli de politete
- constituie avantaj experienta in clinica sau cabinet medical;

Descrierea jobului

- Angajatul pe acest post va trebui sa desfasoare activitati de receptie si protocol cu specificul medical respectiv.
- Programeaza/reprogrameaza pacientii ce suna/sosesc in clinica pentru consultatii.
- Intampina si informeaza pacientii in clinica.
- Inregistreaza informatiile personale ale pacientilor in baza de date conform cu datele din actul de identitate prezentat;
- Inregistreaza investigatiile efectuate pentru fiecare pacient;
- Anunta eventualele modificari de program.
- Directionarea apelurilor telefonice/mailurilor, corespunzator departamentelor solicitate de apelanti.
- Efectueaza inregistrarile pe casa de marcat a tuturor incasarilor serviciilor medicale accesate de pacienti.
- Tine evidenta incasarilor si predarea ZET-ului corespunzator incasarilor inregistrate
- Depune toate eforturile pentru rezolvarea eficienta a situatiilor limita.
- Alte activitati conforme cu fisa postului.

Aceasta companie nu are joburi/ture disponibile momentan.