Cauta job
Titlu job, cuvant-cheie sau nume companie
In Oras / Judet / Tara

Mr. Peter Company

4.67 din 3 ratinguri

București, România

Orar:
L
09:00 - 18:00
M
M
J
V
S
Inchis
D
Inchis
Aplica Urmareste

Experienta de minim 3 ani in agentie de turism si iti place domeniul vanzarilor, acest anunt este pentru tine!

Suntem in cautarea unui coleg nou, cu experienta in ofertarea si vanzarea serviciilor de calatorie catre clientii directi.

Cerintele noastre

-experienta minim 3 ani in agentie de turism, departament vanzari directe B2C (nu conteaza dimensiunea agentiei in care ai lucrat, ci experienta acumulata);
-cunoasterea cat mai multor destinatii de vacanta (in special Turcia);
-cunoasterea sistemelor de rezervari uzuale (tour-operatori romani, tour-operatori externi)

-nivel mediu/avansat limba engleza (scris, vorbit, citit);
-calitati: rapiditate in executia sarcinilor, stapanire de sine, empatie, capacitatea de a relationa foarte usor cu alti oameni, dorinta de a-ti imbunatati abilitatile si de a invata tehnici noi de vanzare, abilitati in vanzarea pachetelor turistice, obisnuinta lucrului in echipa.

Ce oferim

- salariu fix motivant si bonus in functie de vanzari;
-1 infotrip/an in Turcia;
- dezvoltarea diverselor abilitati, pregatirea in vnzari ;
-program de lucru de luni pana vineri, 09:30-18:00 sau10:00-18:30 ( in sezonul de vara 1-2 sambete /luna cuprogram 4 ore)

Care sunt responsabilitatile cerute
-ofertarea si vanzarea catre clientii directi a serviciilor de calatorie (oferta noastra include pachete charter destinatia Turcia, vanzare directa si revanzare alte destinatii, cazari individuale sau pachete personalizate);
-urmarirea procesului de vanzare de la ofertare pana la preluare feedback-ului la intoarcerea din vacanta a clientului;
-intocmirea documentelor fiscale si de calatorie;
-actualizarea informatiilor de pe website-ul agentiei in perioadele de extrasezon.

Si acum, sa-ti spunem cateva lucruri despre noi, ca sa-ti dai seama daca suntem pe aceeasi lungime de unda!

Ne propunem sa gestionam lucrurile in cel mai mic detaliu si sa cream relatii stranse de colaborare cu fiecare client, cunoscandu-i foarte bine preferintele si istoricul. Construim aceste relatii pe incredere si personalizare a serviciilor.

Ne dorim sa castigam increderea clientilor prin seriozitate, promptitudine, flexibilitate si disponibilitate.

Misiunea noastra este de a ajuta cat mai multi oameni sa economiseasca timp si bani in procesul de rezervare a unei vacante, profitand de pe urma experientei noastre si a locurilor pe care le-am vizitat si sa faca alegerile potrivite pentru concediul lor. Stim ca cele doua resurse - timpul si banii - sunt limitate pentru oricine, de aceea noi incercam sa le maximizam pentru clientii nostri.

Valorile dupa care ne ghidam sunt seriozitatea, promptitudinea si profesionalismul. Din feedback-ul pe care l-am primit de la clientii nostri, credem ca am reusit sa fim apreciati pentru ele!

Pe langa aceste aspecte, investim in tehnologie, pentru ca suntem constienti ca genul nostru de afacere necesita o buna prezenta online, insa nu ducem acest lucru la extrem, pentru ca ne dorim sa interactionam cu clientul in timpul procesului de rezervare. Obiectivul nostru nu este sa avem un site complet automatizat, unde rezervarile sa se proceseze singure, ci dorim sa pastram factorul uman in interactiunea cu clientul, pentru ca intreaga noastra viziune de business se bazeaza pe consultanta si incredere. Incredere pe care ne dorim sa o castigam din partea clientilor nostri, pentru a putea deveni si mai buni in ceea ce facem!

Pe scurt

Candidatul ideal:

  • Studii superioare finalizate, de preferat in domeniul Turism si Servicii ;
  • Experienta anterioara intr-o agentie de turism;
  • Experienta in vanzare consultativa;
  • Atitudine deschisa, pozitiva;
  • Orientare spre invatare si dezvoltare continua;
  • Consecventa in atingerea obiectivelor;

  • Descrierea jobului:

  • Oferirea de consultanta clientilor privind alegerea celor mai potrivite servicii/pachete de vacanta, in functie de nevoia acestora;
  • Crearea, transmiterea si monitorizarea ofertelor;
  • Promovarea serviciilor prin actiuni si mijloace diverse;
  • Mentinerea legaturii cu actualii clienti si demararea de actiuni pentru cresterea portofoliului;
  • Implicarea activa in elaborarea strategiilor de dezvoltare si promovare a serviciilor si a companiei.

    Beneficii:

  • Oportunitatea de promovare in cadrul firmei;
  • Activitati de dezvoltare profesionala si personala;
  • Salariul motivant;

    Mr Peter Company proceseaza datele personale in scopuri de recrutare, respectand politica de protectie a datelor cu caracter personal. Prin aplicarea la acest post, va exprimati acordul privind aceasta procedura.