MN ACCOUNTING ID SRL

4.00 din 2 ratinguri

Timișoara, România

Recrutam economist pentru unul din clientii din portofoliul nostru ce activeaza in zona constructiilor industriale.

RESPONSABILITATI

- Efectuarea incasarilor si platilor bugetate - zilnic;
- Verifica balanta soldurilor avansurilor de trezorerie acordate si nedecontate
- Mentinerea relatiilor cu bancile;
- Mentinerea relatiilor cu partenerii interni in vedrea decontarii operatiunilor zilnice;
-Intocmire cash-flow zilnic in vederea realizarii rulajelor din societate
- Efectueaza inregistrarea, confirmarea si decontarea operatiunilor de trezorerie
- Intocmirea rapoartelor in baza carora se realizeaza platile zilnice;
- Introducerea documentelor contabile pana la nivel de balanta
-Intocmire contracte de munca si inregistrarea lor precum si a modificarilor in revisal, centralizarea pontajelor aferente santierelor deschise

- Inregistrarea in contabilitate a operatiunilor legate de achizitii interne/externe, vanzari interne/externe, banca in lei/devize, casa in lei/devize, fisa de cont furnizori, clienti, mijloace fixe, stocuri, obiecte de inventar, etc;

CERINTE

-Studii superioare finalizate in domeniul economic;
-Experienta minim 3 ani in domeniul financiar-contabilitate;
-Cunoasterea programului Mentor poate constitui un avantaj;

- Abilitati bune de comunicarea cu colegii si cu celelalte departamente;
- Capacitati bune de organizare si prioritizarea sarcinilor;

- Cunoştinţe bune de contabilitate si cunoasterea legislatiei in vigoare.

Ce-ti oferim?
- Lucrul intr-o echipa dinamica, intr-o firma in continua expansiune;
- Dezvoltarea competentelor profesionale prin lucrul alaturi de un Economist senior
- Accesul nelimitat la o baza de date generoasa din punct de vedere al spetelor din domeniu;

- Salariu motivant;

Propunerea financiara se discuta in cadrul interviurilor in functie de experienta candidatului.

-Program de lucru de la 8 la, cu o ora pauza de masa