Ta oferta jest już nieaktywna.

Doświadczenie

Starszy specjalista (5-10 lat), Specjalista (2-5 lat)

Języki obce

angielski

Miejsce pracy:

Strada Munchen, Sybin

Również zatrudniony z

Bukareszt

 Responsabilitati:

  • Programare orientata pe obiecte si sisteme informatice, aplicatii si interfete sub Windows (C#, Visual ;
  • Dezvoltarea continua si intretinerea aplicatiilor software Marquardt;
  • Mentinerea colaborarii cu departamentele de specialitate din concernul Marquardt;
  • Dezvoltare software specific utilizatorului;
  • Predarea software-ului catre beneficiar;
  • Testarea, in conditii de utilizare, a software-ului generat;
  • Intocmirea documentatiei necesare programarii;
  • Dezvoltarea continua a elementelor de programare;
  • Remedierea defectiunilor si a erorilor;
  • Intocmirea documentatiilor programului;
  • Intocmirea documentatiilor proiectului;
  • Bazele procesului de dezvoltare SW;
  • Cunostinte de baza medii de aplicatii;
  • Experienta in domeniul dezvoltarii SW;
  • Experienta in programare orientata pe obiecte software;
  • Cunostinte de lucru cu baze de date relationale;
  • Experienta in programare de sisteme specifice Microsoft (.NET, C#, Visual Studio).

Cerintele postului:

  • Experienta in programare si dezvoltare software minim 2 ani (.NET, C#, COM / ActiveX);
  • Experienta in sisteme de baze de date minim 2 ani (de preferat Oracle);
  • Experienta in dezvoltarea platformelor grafice atat prin tehnologia Windows Forms cat si Web Forms minim 2 ani (ASP.NET);
  • Cunostinte in utilizarea perifericelor (barcode scanner, barcode printer);
  • Experienta in proiecte automotive reprezinta un avantaj;
  • Cunostinte / experienta in LabView reprezinta un avantaj;
  • Cunostinte lb. engleza scris, vorbit;
  • Cunostinte lb. germana reprezinta un avantaj;
  • Capacitate organizatorica;
  • Spontaneitate;
  • Capacitate de a lucra independent, dar si in echipa;
  • Capacitate de a respecta deadline-uri si de a lucra sub presiunea timpului.