În 2018, Czech Media Invest (CMI), operatorul de media numărul 1 în Republica Cehă, a preluat de la Lagardere posturile de radio pe care le deținea trustul în Cehia, Polonia, Slovacia și România, împreună cu alte operațiuni din domeniu.
În prezent, pe piața din Romania, CMI deține posturile de radio Europa FM, Virgin Radio și One World Radio.
Europa FM nu este doar un post de radio de top, ci și locul unde susținem visele frumoase.. Este locul unde poți lucra cu cei mai buni jurnaliști radio din România și mai ales locul unde ideile sunt încurajate iar fiecare voce este ascultată. Europa FM este parte a unuia dintre cele mai importante grupuri media din lume, într-o expansiune și dezvoltare accelerată.
Fratele mai mic din grup este chiar The World’s Famous Virgin Radio - Always listening out for you and creating the ultimate listening experience.
Mulțumim pentru că vrei să fim colegi!
În momentul în care apar noi oportunităţi de carieră, le vom anunţa în această pagină.