Livello di carriera

Junior (0-2 anni) , Media esperienza (2-5 anni)

Stipendio lordo / al mese

1000 - 1500 €

Questo lavoro è inattivo, ma è ancora possibile inviare il tuo curriculum alla l'azienda.

Fullstack PHP - Web Developer

Barò Cosmetics, o companie lider în producția și vânzările directe în sectorul cosmeticelor, caută noi profesioniști pentru a-și extinde forța de muncă. Cu sediul în Alba, un teren de excelență italiană, se evidențiază pentru liniile sale de articole pe bază de extracte organice de struguri cultivati în Barolo.

Descrierea postului

 Resursa selectată, inserită într-o echipă structurată, se va ocupa de gestionarea aplicațiilor cu coduri personalizate (fără CMS, bazat pe Laravel). El va lucra sub supravegherea directorului Digital și în strânsă legătură cu zona de marketing și vânzări, cu responsabilitatea de:

Monitorizarea și menținerea funcționării corecte a aplicațiilor atribuite; Implementarea noilor funcționalități frontend/backend (și în faza de test A / B); Face îmbunătățiri și optimizări în partea de backend.

Este nevoie de disponibilitatea part-time / full-time a resursei în sediu.

Profilul cautat

Candidatul ideal a câștigat experiență în dezvoltarea aplicațiilor web.

Aptitudini tehnice necesare

Cunoașterea limbajului server-side PHP

Cunoașterea limbajului relațional db și SQL al MySQL

Cunoașterea limbajelor client side JS, CSS, HTML

Cunoașterea limbajului SASS;

Cunoașterea cadrului Laravel sau a altor Framework MVC

Construirea de interfețe utilizator

Competențe tehnice preferențiale

Înțelegerea modelelor de proiectare MVC

Cunoașterea programării PHP orientate pe obiecte

Abilitatea de modularitate, flexibilitate și claritate în elaborarea programarii

Abilitatea de a integra noi module în sisteme preexistente

Cunoașterea aprofundată a exploziilor obișnuite ale PHP sau a web server și a soluțiilor aferente

Cunoașterea și utilizarea serviciilor WebAPI și REST API

Familiarizarea cu sistemele de server web și cu panourile de gestionare web (ISPConfig, Virtualmin, cPanel ...)

Înțelegerea sistemului de versioning al codului Git

Soft Skill

Atitudinea și abilitatea de a lucra într-o echipă

Abilități organizatorice și de planificare

Pasiunea pentru e-commerce

Pasiunea pentru responsive si mobile-first web