Căutăm cel mai bun Consultant Vânzări Software

Livello di carriera

Media esperienza (2-5 anni), Junior (0-2 anni)

Lingue parlate

inglese

Indirizzo(i) di lavoro

Questo lavoro è inattivo, ma è ancora possibile inviare il tuo curriculum alla l'azienda.

Ești o persoană cu bune abilități de comunicare? Ai o pasiune pentru vânzări și tehnologie?

Quartz Matrix are nevoie de tine! Te cautăm pe tine, cel care ai motivație, experiență în vânzări directe consultative și îți plac aplicațilei software.

Descrierea postului

Compania Quartz Matrix este lider regional pe piața soluțiilor IT, energie și comunicații, având o experiență de 24 de ani în industria tehnologică. Atât soluțiile software destinate mediului B2B, cât și serviciile oferite în cloud sunt o prioritate în dezvoltarea companiei și o oportunitate profesională deosebită pentru persoana care va ocupa poziția de Consultant Vânzări Software.

Daca ai bifat cat mai multe dintre descrierile de mai jos, esti foarte aproape de a primi acest job:

  • Constituie un avantaj experiența în sectorul Business-to-Business (B2B)
  • Pasiune pentru tehnologie și vânzări
  • Bune abilități de comunicare
  • Înțelegerea utilizării și aplicabilității sistemelor informatice într-un mediu de afaceri
  • Aptitudini de planificare
  • Experiența anterioară în industria IT este utilă, dar nu obligatorie
  • Energie și entuziasm
  • Orientarea spre obiective

Activitatile de care vei fi responsabil:

  • Consultanță software pentru clienții companiei în funcție de nevoile și situațiile cu care se confruntă aceștia
  • Dezvoltarea colaborării cu clienții companiei printr-o înțelegere profundă a activității lor, proiectelor și planurilor de viitor
  • Identificarea de noi clienți pentru aplicațiile software ale companiei
  • Îndeplinirea obiectivelor setate și generarea de valoare adaugată
  • Colaborare eficientă cu departamentele de Marketing și Cercetare-Dezvoltare pentru îmbunătățirea soluțiilor software Quartz Matrix

Ce iti oferim:

  • Acces la ultimele tehnologii software, pe care le vei putea testa și învăța
  • Dezvoltarea în cadrul unei echipe de consultanți cu un know-how solid în domeniul IT, inclusiv Internet of Things și Industry
  • Interacțiune cu reprezentanți ai celor mai mari producători de soluții software atât din țară, cât și din străinătate, pentru dezvoltarea de parteneriate și aplicații noi
  • Traininguri pentru dezvoltarea abilităților de comunicare, de vânzări și pe soluții software
  • Pachet salarial pe măsura performanțelor
  • Mașină de serviciu pentru deplasări în zona alocată
  • Telefon mobil, laptop
  • Atmosferă de lucru plăcută