Állás részletei

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Frontend Angular Developer

Premium Talentet keres
Karrier szint
Középfok (2-5 év), Szenior (5-10 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő
Távmunka (otthonról végezhető tevékenység)
Nyelvismeret
Angol - Középszint
Munkavégzés helye
Helyek száma
1

Candidatul ideal:
Experienta in dezvoltare front-end folosind Angular, web development

Aplicatii complexe cu formulare, componente de angular si integrare cu backend si api-uri existente.

Cunostinte tehnice necesare:

- Angular (latest)  & TypeScript

- Tehnologii web & best practices

- UX & design

Responsabilitati:

- Experienta de lucru cu proiecte web mari;
- Nivel cunostinte Angular: confortabil in utilizarea RxJS si lucrul cu Observables;
- Capabil si disponibil sa isi asume conducerea front-endului incluzand dar fara a se limita la:
   - metentanta si refactorizarea codului si structurii de proiect;
   - identificarea si aplicarea de bune practici (best pactice) cum ar fi Lint, teste si altele;
    - revizuirea codului produs de alti developeri astfel incat sa se asigure ca codul este la standarde;
- Colaboreaza proactiv cu echipa de backend;
- Disponibil sa lucreze si pe viitoare proiecte bazate pe ASP.NET MVC unde va face dezvoltari de interfata si optimizari folosind HTML, CSS, SCSS, jQuery.

Beneficii:

- Pachet salarial motivant;
- Asigurare de sanatate privata;
- Oportunitatea de a fi Technical Lead si de a actualiza arhitectura existenta;
- Model de lucru remote  hibrid ( max 40% remote)
- Cursuri online PluralSight & Udemy

Despre proiect:
Proiectul este o aplicatie SaaS pentru optimizarea vanzarilor politelor de asigurare.

selmor . ro
(btw - check this site out on mobile)