Állás részletei

Tehnician / inginer sisteme de securitate

Gyorsan válaszol
Bár az álláhirdetés inaktív, önéletrajzodat elküldheted a munkaadónak
Karrier szint
Kezdő (0-2 év), Középfok (2-5 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő
Nyelvismeret
Angol - Középszint
Munkavégzés helye
Helyek száma
1

Tehnician / inginer sisteme de  securitate

DEPISTO SECURITY angajeaza pe termen lung Tehnician / inginer sisteme de securitate -  curenti slabi cu experienta in domeniul montarea sistemelor de securitate, intalații electrice, pentru zona Brasov – Harghita

Cerinte:

  • absolvent studii medii/superioare cu profil tehnic;

  • cunostinte medii de electronica/ energetica

  • cunostinte avansate cablaj, suporti de cablu

  • cunostinte avansate sisteme de securitate (Securitate, CCTV, control acces)

  • cunostinte avansate sisteme detectie incendiu

  • cunostinte de IT&C (retelistica, transfer date, cablare structurata)

  • cunostinte operare PC - nivel mediu – avansat

  • flexibilitate, răbdare, atenție la detaliu

  • disponibilitate pentru deplasări frecvente şi program de muncă prelungit

  • abilitati reale de planificare, organizare şi viteza de reactie

  • rezistent la stres

  • spirit de echipă

  • respectarea regulamentului intern

  • fara antecedente penale

  • permis de conducere cat. B

Descrierea jobului:

ACTIVITĂŢI PRINCIPALE:

  • Audit tehnic la sediul clientului pentru a afla cerintele/ nevoile acestuia

  • Identificare si realizare solutie tehnica in confirmitate cu nevoile clientului

  • Intocmire liste cantitati din planuri

  • Realizeaza proiectele sistemelor gandite, planuri „as-built”

  • Realizarea cablării și a conexiunilor necesare pentru implementarea sistemelor de securitate tehnică, conform proiectelor;

  • Instalarea și punerea în funcțiune a sistemelor de securitate si curenți slabi ( sisteme de detecție și alarmare in caz de efracție, sisteme de control acces, sisteme CCTV, sisteme de detecție si alarmare la incendiu, audio, videointerfonie, automatizări

  • Configureaza softuri de aplicatie pentru echipamentele instalate, asigurand calitatea lucrarilor specifice si intervine operativ pentru rezolvarea incidentelor la solicitarea sefului punctului de lucru/de echipa

  • Executa lucrari apartinand diverselor proiecte de investitii/modificari pe echipamentele/instalatiile de curenti slabi;

  • Completeaza rapoartele de mentenanta generala preventiva si corectiva precum si fisele(situatiile) pentru interventiile corective (si de service) efectuate

Beneficii

  • salariu motivant, in functie de nivelul de cunostinte, implicare, performanta si rezultate

  • dezvoltare profesionala intr-un mediu tanar, competitiv

  • participare la traininguri de specialitate

  • posibilitatea de avansare in cariera

  • Dotari de lucru – masina, telefon, laptop

Daca esti interesat sa lucrezi cu noi, trimite-ne un email cu CV-ul tau pe adresa   Departamentul nostru de resurse umane te va contacta in scurt timp.