Állás részletei

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Tehnician de Test

Karrier szint
Kezdő (0-2 év), Középfok (2-5 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő
Nyelvismeret
Angol - Középszint
Munkavégzés helye
Helyek száma
1

Responsabilitati:

• Utilizarea echipamentelor specifice de testare, masurare si diagnostic in vederea repararii echipamentelor de testare;

• Monitorizarea respectarii proceselor de testare si a exploatarii corespunzatoare a echipamentelor;

• Intretinerea echipamentelor de test si inspectie pe baza planului anual de mentenanta si a instructiunilor definite de inginerii de test responsabili si prin procedurile interne;

• Lucrul dupa scheme, diagrame, desene, descrieri scrise / verbale, verificarea si rezolvarea functiunilor tehnice;

• Instruirea operatorilor de test si mentinerea unui contact permanent si cu functiunile / departmentele carora le vei oferi suport in scopul eficientizarii activitatii;

• Realizarea verificarilor periodice necesare in procesele de test si inspectie in conformitate cu instructiunile de test;

• Realizarea actiunilor pentru a reduce durata de timp in care echipamentele de test sunt defecte;

• Asigurarea stabilitatii proceselor de testare a productiei si realizarea actiunilor pentru imbunatatirea proceselor din punct de vedere al exploatarii corecte si a cresterii eficientei echipamentelor si proceselor de testare din aria de care raspunzi.

Cunostinte si abilitati:

• Studii medii in domeniul tehnic finalizate;

• Experienta minim 1 an in industria electronica;

• Obligatoriu cunostinte medii de electronica;

• Cunostinte de baza in IT (hardware, software);

• Limba engleza – constituie avantaj;

• Abilitatea de a interpreta si a lucra cu documentatii tehnice;

• Disponibilitatea de a lucra in schimburi – ture   doisprezece/douazeci si patru si doisprezece/ patruzeci si opt

Beneficii:

• Mediu de lucru dinamic; • Pachet salarial competitiv;

• Oportunitati de cariera in mediu international;

• 25 de zile concediu de odihna/an;

• Tichete de masa;

• Al 13-lea salariu;

• Prime de sarbatori;

• Asigurare de sanatate privata sau pensie pilonul III;

• Transport gratuit.