Állás részletei

Specialist Marketing Online

Karrier szint
Kezdő (0-2 év), Középfok (2-5 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő
Helyek száma
1

Cerinte:

  • Experienta de minim 1 an in marketing online;
  • Cunostinte in creare, implementare si urmarire campanii PPC (in special Adwords si Facebook Ads);
  • Atentie distributiva,capabil sa gestioneze in paralel mai multe activitati, sa stabileasca prioritati si sa indeplineasca sarcinile la termenele stabilite;
  • Este atent la detalii.
  • Experienta in e-commerce reprezinta avantaj;
  • Cunostintele minime de design, folosirea programelor CorelDraw, Photosop sau Illustrator reprezinta avantaj;
  • Cunostintele minime HTML/ CSS reprezinta avantaj;

Responsabilitati:

  • Propune si implementeaza campanii de marketing online: campanii PPC
  • Administreaza si optimizeaza campaniile in derulare;
  • Creare continut atractiv si original (text & vizual);
  • Analiza rezultatelor campaniilor de promovare online si monitorizarea statisticilor, sintetizand rezultatele in rapoarte catre management;
  • Alte sarcini legate de vanzarile din cadrul platformelor de e-commerce;

Descriere companie

  • Bonusuri atractive de performanta
  • Mediu de lucru relaxant si frumos
  • Program flexibil
  • Locație: Bulevardul Poitiers, Nr., Cladirea Tehnopolis, Capat Cug, Iasi