Állás részletei

Specialist legislatia muncii

Premium Talentet keres
Karrier szint
Kezdő (0-2 év), Középfok (2-5 év), Szenior (5-10 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő
Munkavégzés helye
Helyek száma
1

Suntem o companie cu capital 100% românesc, o experienta de peste 10 ani  in domeniul IT  care activeaza pe piata internationala, având ca principală activitate  procesarea computerelor desktop, stațiilor de lucru, componentelor pentru computer și unele componente pentru laptop.

Cerintele minime pentru a ocupa functia de specialist in legislatia muncii sunt urmatoarele:

 - studii superioare in domeniu finalizate ;

- abilitati excelente de prezentare si persuasiune;

- abilitati de comunicare, spirit de lucru in echipa;

- disciplina, rigurozitate, seriozitate, meticulozitate;

- spirit de observatie dezvoltat;

- capacitate excelenta de comunicare, relationare, auto-organizare;

- minim 3 ani experienta intr-un post similar.

Responsabilități:

 - asigura consultanta si asistenta juridica a muncii pentru societate in fata oricaror organe jurisdictionale;

- sa analizeze si sa aprobe contractele existente intre companie si client, pentru a fi conform legislatiei in vigoare;

- sa analizeze si sa aprobe toate documentele pentru ca activitatea sa se desfasoare conform legislatiei in vigoare;

- sa urmareasca respectarea legalitatii in cazul incheierii, modificarii si desfacerii contractelor individuale de munca;

- sa actualizeze informatiile privind modificarile legislative;

- sa imbunatateasca serviciile de consultanta cu privire la drepturile si indatoririle legale in procesul muncii;

- alte activitati legate de aria resurselor umane, cum ar fi evidenta personalului in cadrul firmei in conformitate cu politicile si

cu legislatia in vigoare.

Beneficii:

 - salariu atractiv si motivational;

- posibiliatea unei cariere pe termen lung;

- alte beneficii în funcții de evoluție si rezultate.