Állás részletei

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Reprezentant vanzari materiale de constructii

Karrier szint
Középfok (2-5 év), Szenior (5-10 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő
Nyelvismeret
Angol - Középszint
Helyek száma
9

Candidatul ideal

  • Studii medii sau superioare, economice sau tehnice;
  • Experienta minim 2 ani pe un post similar;
  • Cunoasterea pietei zonale a materialelor de constructii prezinta un criteriu care poate fi determinant;
  • Abilitati si cunostinte dovedite de distributie de materiale de constructii pe urmatoarele canale : revanzatori, constructori, proiecte de dezvoltare constructii.
  • Abilitati de comunicare si organizare;
  • Seriozitate si perseverenta in atingerea obiectivelor stabilite.
  • Abilitati de negociere;
  • Disponibilitatea de a efectua deplasari zilnice pentru atingerea obiectivelor de vanzari;
  • Cunostinte utilare PC ( Word, Excel);
  • Carnet de conducere categoria B

Descrierea jobului

  • Mentinerea permanenta a legaturilor comerciale cu clientii existenti.
  • Dezvoltarea retelei de clienti prin ofertare permanenta catre clienti potentiali
  • Dezvoltarea cifrei de afaceri pe zona de competenta, prin promovarea si vanzarea produselor din portofoliu catre revanzatori, constructori si proiecte diverse.
  • Realizarea obiectivelor planificate prin desfasurarea activitatilor zilnice in concordanta cu politicile si regulile interne ale organizatiei ( ofertare, livrare, incasare etc.).
  • Raportarea periodica a rezultatelor actiunilor intreprinse
  • Propunerea de solutii privind fidelizarea partenerilor si cresterea cotei de piata.
  • Mentinerea unui standard ridicat al calitatii serviciilor

Beneficii :

Max Bau Materiale ofera locuri de munca stabile pe termen nedefinit. Tinem aproape de noi pe toti cei care performeaza in echipa. Oferim conditii de munca optime dar si pachete atractive pentru atingerea de performante.
Depinde doar de tine - sa fii un bun profesionist si sa te dezvolti alaturi de noi !

Descrierea companiei

Max Bau Materiale SRL este o companie de distribuție nationala de materiale de construcții înființată in septembrie, rezultatul colaborării dintre Telemos Capital, un fond de investitii din Marea Britanie, si Ascenta Management, o companie de management de investitii din Romania. Compania are in prezent peste 100 angajați in cele sase depozite (Bucuresti, Brasov, Cluj, Suceava, Craiova, Galati) , fiind condusa de o echipa cu experiență de management in domeniu de peste 25 ani. Obiectivul pentru următorii cinci ani este sa ajungem la acoperire națională cu 10 depozite situate in principalele orașe ale României.