Állás részletei

REPREZENTANT Medical & Vanzari OTC

Karrier szint
Középfok (2-5 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő
Nyelvismeret
Angol - Középszint
Nettó havi bér
700 - 1000 €
Helyek száma
7

Candidatul ideal:

  • Experienta in vanzari min. 3 ani (in domeniul farmaceutic – farmacii de circuit deschis si/sau promovare medicala)
  • Competente si experienta dovedita in negocieri directe si promovare medicala.
  • Experienta si competente in promovarea beneficiilor produselor farmaceutice (OTC-uri, Suplimenta Alimentare)
  • Foarte bune abilitati de comunicare, tratarea obiectiilor si adaptare la situatii noi, in conditii de stres
  • Experienta in lucrul pe obiective cantitative si calitative, cu putere mare de concentrare pe realizare tuturor obiectivelor
  • Foarte bune abilitati de organizare, planificare si prioritizare decizii, activitati si actiuni
  • Dinamism si capacitate de gestionare a situatiilor de criza
  • Spirit de intiativa foarte dezvoltat, combinat cu mod de lucru concentrat pe gasirea de solutii adaptate la cerintele companiei si nevoia reala a clientului
  • Disponibilitatea pentru activitate desfasurata preponderent pe teren
  • Spirit de echipa dezvoltat - cu experienta in atingerea obiectivelor de echipa
  • Cunostinte medii de operare si lucrul cu intrumente IT
  • Studii superioare finalizate
  • Permis de conducere – categoria B

Descrierea jobului si a cerintelor postului:

  • Identificarea si prioritizarea clientilor si a colaboratorilor cu potential pentru produsele aflate in portofoliul companiei
  • Dezvoltarea si consolidarea relatiei cu toti clientii (farmacii independente, farmacii de lant regional sau national) si cu colaboratorii (distribuitori, medici etc.) de pe zona alocata
  • Promovarea etica a produselor din portofoliu, in farmaciile de pe zona alocata si la medicii prescriptori colaboratori
  • Negocierea si maximizarea vanzarii produselor din portofoliu, in concordanta potentialul clientului, cu obiectivele individuale si cu obiectivele ale companiei
  • Asigurarea serviciilor complementare vanzarii: promovare, merchandising, monitorizare evolutie stocuri, distributie de materiale promotionale si mostre etc.
  • Monitorizarea concurentei
  • Respectarea planului de vizite si raportarea activitatii – cu frecventa stabilita de managementul companiei

Beneficii:

  • Salariu fix si bonus de performanta
  • Masina de serviciu, telefon mobil, laptop

Despre Companie

ND Medhealth este o companie antreprenorială farmaceutică, cu o gamă completă de servicii menite să faciliteze accesul brandurilor de sănătate și frumusețe pe piața românească. Ne diferențiază atenta selecție a companiilor partenere, cu portofolii de produse inovatoare, susținute de studii și certificări internaționale, destinate sănătății, frumuseții și unui stil de viață echilibrat.

În ND Medhealth, facem echipă cu producători de încredere, cu branduri care includ produse cu beneficii unice, portofoliul nostru fiind alcătuit din produse dermato-cosmetice (Uriage, Dermedic, Eva Intima), dispozitive medicale, medicamente fără prescripție medicală (OTC) și suplimente alimentare.