Állás részletei

Operator Help Desk

Gyorsan válaszol
Karrier szint
Kezdő (0-2 év), Középfok (2-5 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő
Nyelvismeret
Angol - Középszint
Munkavégzés helye
Helyek száma
2

Suntem in cautarea unui coleg sau unei colege care sa se alature echipei Help Desk- Printec Romania.

Daca iti doresti un loc de munca stabil si sa faci parte dintr-o echipa dinamica, bine organizata, cu colegi profesionisti, de la care poti invata si unde te poti dezvolta profesional, vino in echipa noastra!

Responsabilitati:

1. Acordarea de suport tehnic prin telefon si e-mail clientilor interni si externi:

  • preluarea, inregistrarea, diagnosticarea si rezolvarea apelurile telefonice;
  • ofera consultanta tehnica in vederea solutionarii incidentelor hardware si software semnalate de catre client;
  • raporteaza incidente catre alte departamente implicate;
  • urmarire rezolvare incidente.

    2. Programeaza interventiile ce presupun deplasarea on site:
  • transmite spre rezolvare inginerilor de service incidentele care necesita interventie la client;
  • actioneaza ca interfata intre client si echipa de interventie pana la solutionarea problemei semnalate.

    Cerinte:
  • abilitati de comunicare verbala si scrisa;
  • studii medii sau superioare;
  • abilitati tehnice;
  • cunostinte MOffice, in special Excel;
  • abilitati de inter-relationare;
  • experienta profesională de minim 2 ani pe o poziţie de operator help desk/call center este un plus

Oferta:

  • Servicii medicale
  • Tichete de masa
  • Pachet de beneficii flexible (dupa perioadă de proba)
  • Flexi-work
  • Work from home
  • Laptop si echipamente performante de lucru

  • Online interjú
  • asteptari salariale
  • disponibilitate