Állás részletei

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Medic veterinar / Tehnician Veterinar/Groomer

Karrier szint
Kezdő (0-2 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő, Részmunkaidő
Az állás betöltéséhez relokáció szükséges
Igen
Nettó havi bér
420 - 520 €
Helyek száma
2

Pet shop & farmacie veterinara

Sunt disponibile un post de medic sau tehnician veterinar si unul de groomer.

Petru posturile de medic si tehnician nu este necesara experienta profesionala sau definitivarea studiilor in cazul medicilor.

In cazul groomerului este necesar un minim de experienta in domeniu sau o dipoma de absolvire a cursului de groomer.

Aptitudini:

- Spirit de echipa

- Corectitudine

- Cunostinte minime PC

-Abilitati foarte bune de comunicare

-Amabilitate

-Canditatul ideal trebuie sa aiba rabdare cu animalele si cu propietarii acestora. Sa fie o persoana sincera, asumata si responsabila.

-Sa iubeasca cu adevarat animalele si sa puna pe primul loc interesul si sanatatea acestora.

Descrierea postului de medic veterinar sau tehnician veterinar :

- Comercializare de hrana , diete si produse farmaceutice destinate animalelor.

-Toaletarea animalelor (taiat unghii, toaleta auriculara, vidat glande)

-Efecturea progarmarilor pentru salonul de cosmetica.

-Operare pc in programul SEDONA (Intocmirea notelor de receptie)

-Receptie marfa

-Curatenie la locul de munca

-Intocmire necesar

Descrierea postului de groomer :

-Efecturea programarilor.

-Toaletarea animalelor (tuns din foarfeca si masina de tuns, spalat, taiat unghii, toaleta auriculara, vidare glande, retus )

Programul de lucru :

8 ore pe zi, de luni pana vineri

2 weeken-duri pe luna

Sarbatori legale libere.

Bonusuri :

Workshop-uri si seminarii in vederea obtinerii de puncte pentru medici veterinari/diploma pentru perfectionarea abilitatilor de groomer.

Ore suplimentare si weekend-uri platite