Állás részletei

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Manager dezvoltare si implementare

Karrier szint
Szenior (5-10 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő
Nyelvismeret
Angol - Haladó
Helyek száma
6

Detaliile companiei:

Companie ce activeaza de 10 ani in domeniul logistica, transport intern si international si service camione angajeaza manager de dezvoltare si implementare

Candidatul ideal:

- Experiență într-un post similar de minim 5 ani;
- Studii superioare tehnice

- Capacitatea de a organiza și conduce o echipă;
- Lucru eficient în condiții de stres și efort prelungit

- Vorbitor de limba engleza – nivel avansat (conditie obligatorie);
- Bune abilitati de comunicare, negociere si dezvoltare a relatiilor de business;
- Capacitate de a realiza noi contacte si de a mentine relatia cu partenerii de afaceri;

- Abilitati analitice, gandire strategica;
- Foarte bun utilizator PC;
- Buna cunoastere a mediului concurential de afaceri, tinuta business;
- Competenta, reactivitate, initiativa, responsabilitate;
- Disponibilitate pentru deplasari frecvente;
- Permis de conducere cat B.

Atributiile postului (sarcinile de serviciu):

- Dezvoltă activitatea de transport – asigură managementul portofoliului de clienți existenți și potențiali
- Asigură funcționarea performantă și eficientă a unității de transport

- Asigură managementul resurselor umane aferente componentei de transport/dispecerat

- Planifică, organizează, verifică și rentabilizează activitatea dispeceratului

- Planifică, organizează, autorizează și stabilește prioritățile de plată către furnizori și clienți
- Coordonează, motivează și instruiește personalul din subordine
- Controlează și asigură respectarea RI, a procedurilor interne, a normelor de Securitate a Muncii si PSI;

- Organizeaza, coordoneaza si verifica activitatea de service camione
- Elaboreaza bugetul de venituri si cheltuieli al departamentului de transport si service camione
- Monitorizeaza costurile, incadrarea in buget si propune masuri de corectare a acestora;
- Coordoneaza toate proiectele acordate in conditii optime;
- Elaboreaza strategia de marketing si de vanzari impreuna cu Directorul General;
- Organizeaza, coordoneaza si monitorizeaza aplicarea strategiei de vanzari si de marketing;
- Negociaza si incheie contractele de transport cu clientii importanti;
- Efectueaza deplasări permanente pe teren;
- Dezvolta si sa propune managementului companiei solutii pentru a consolida pozitia pe piata;
- Elaboreaza proceduri pentru departamentele  coordonate;
- Asigura atingerea obiectivelor departamentelor coordonate;

Responsabilitati:

Raspunde de realizarea cantitativa si calitativa al planului lunar/simestrial/anual de transport si service camione ;
Raspunde de atragerea a noi proiecte;
Raspunde pentru colectarea datelor in vederea realizarii studiu de piata pentru a identifica noi potentiali clienti/oportunitati ;
Raspunde de legatura in permanenta cu clienti existenti si potentiali;
Participa la reuniuni pentru a fi la curent cu noutatile din domeniu;
Raspunde pentru calitatea negocierii contractelor / actelor aditionale cu furnizorii.
Raspunde pentru calitatea activitatii personalului aflat in subordine si pentru fluxul operational la nivelul departamentului pe care-l conduce.
Concepe impreuna cu Directorul General strategiile comerciale prioritare in vederea atingerii target-urilor stabilite.

Beneficii:
Pachetul salarial este compus din parte fixa si parte variabila;
Autoturism de serviciu, tableta si telefon mobil, acces internet nelimitat;

  • Online interjú
  • Care sunt, în opinia dvs. principalele provocări ale acestui post?
  • Cum ați vedea dezvoltarea unei firme de transport intern și internațional în contextul noii legislații în domeniu, la nivel european?
  • Cum credeți că ar putea fi motivați dispecerii în atingerea și depășirea targetelor?
  • Sunteti dispus pentru relocara sau pentru naveta in sediul central din Deva ?