Állás részletei

Confidential

Key Account Manager

Bár az álláhirdetés inaktív, önéletrajzodat elküldheted a munkaadónak
Karrier szint
Középfok (2-5 év), Szenior (5-10 év), Vezető (>10 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő
Munkavégzés helye
Helyek száma
1

Cerinte:

  • minim 3 ani de experienta in vanzari IKA
  • cunoştinţe utilizare pachet MS Office (nivel mediu-avansat, in special Excel);
  • permis de conducere categoria B;
  • studii superioare finalizate cu diploma de licenta.

Abilitati si caracterstici personale:

  • capacitatea de a lua decizii rapide si corecte;
  • abilitati de comunicare, negociere, persuasiune;
  • sociabil, capacitate de lucru in echipa;
  • abilitati de organizare si conducere a echipei;
  • dinamism, putere de munca, echilibru emotional;
  • diplomatie, adaptabilitate.

Descrierea jobului:

  • participa la procesul de negociere a conditiilor contractuale cu clientii IKA;
  • stabileste planul de desfasurare a activitatilor de vanzare pe game de produse, formuleaza metodele si tehnicile de vanzare adecvate;
  • urmareste derularea contractelor cu clientii alocati (comenzi, promotii, situatii neprevazute etc.) si duce la indeplinire contractul;
  • realizeaza vizite la clienti ori de cate ori este nevoie;
  • monitorizeaza activitatea personalului din subordine;
  •  propune actiuni promotionale sau alte actiuni care ar putea duce la dezvoltarea unei cifre de afaceri mai mare sau la cresterea profitabilitatii;
  •  organizeaza,supervizeaza si evalueaza implementarea actiunilor promotionale sau a altor actiuni dedicate clientilor KA in magazinele alocate;
  •  urmareste saptamanal sau lunar: situatia stocurilor, situatia clientilor, situatia vanzarilor, etc. pentru clientii alocati.

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant;
  • Bonuri de masa;
  • Posibilitatea de dezvoltare alaturi de o echipa de profesionisti;
  • Alte beneficii care se discuta in cadrul interviului.
  • Online interjú
  • Te rog descrie într-o frază locul de muncă ideal pentru tine !