Állás részletei

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

PHP Junior

Gyorsan válaszol
Karrier szint
Kezdő (0-2 év), Munkatapasztalat nélkül
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő
Nyelvismeret
Angol - Középszint
* minden nyelv kötelező
Munkavégzés helye
Nettó havi bér
360 - 600 €
Helyek száma
1

Cautam o persoana tanara pentru pozitia de Junior web designer & front-end developer in completarea unei echipe de programatori/designeri web.

Cerinte:

- seriozitate;

- angajament pe termen lung;

- absolvent facultate de profil IT reprezinta un avantaj;

- experienta de lucru in domeniul IT este de preferat;

- capacitatea de autodezvoltare, de a invata lucruri si tehnologii noi;

- gandire organizata, capacitatea de analiza si de rezolvarea unei probleme;

- capacitati de comunicare, de intelegere si aplicare a sarcinilor acordate;

- acordarea de atentie detaliilor;

- cunostinte de limba engleza;

- respectarea deadline-urilor;

- disponibilitate full-time.

Tehnologii si produse software:

- limbaje si tehnologii cunoscute si utilizate: HTML, CSS, PHP, MySQL, Javascript (jQuery) ;

- experienta in lucrul cu CMS-uri (ex: Wordpress);

- experienta in lucrul cu platforme de comert electronic (nivel mediu: Open Cart, WooCommerce);

- reprezinta un avantaj cunostintele minime de utilizare Photoshop sau un alt software de grafica;

- reprezinta un avantaj cunostintele de optimizare SEO.

Responsabilitatile jobului:

- mentenanta si administrare proiecte deja existente;

- implementare scripturi pentru campanii de promovare online.

Colegii tai doresc de la tine:

- sa ai o atitudine pozitiva, proactiva in rezolvarea problemelor;

- sa ai spirit de echipa, sa ceri ajutor atunci cand ai nevoie si sa oferi atunci cand ti se cere;

- sa fii determinat(a), perseverent(a), responsabil(a).

Oferta:

- mediu de lucru placut si profesionist;

- acces la instruire si la un standard de competente, absolut necesare unei cresteri profesionale solide;

- implicarea in proiecte specifice care pot constitui o provocare profesionala.