Állás részletei

Java Software Developer J2EE

Bár az álláhirdetés inaktív, önéletrajzodat elküldheted a munkaadónak
Karrier szint
Szenior (5-10 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő
Távmunka (otthonról végezhető tevékenység)
Nyelvismeret
Angol - Középszint
Az állás betöltéséhez relokáció szükséges
Igen
Helyek száma
1

InterDigital e in curs de formare a unei noi echipe pentru un proiect enterprise in domeniul bancar alaturi de colegi cu experienta in domeniu.

Avem urmatoarea pozitie disponibila: Senior Java Software Developer

Responsabilitati: Analizarea cerintelor clientului si definerea analizei tehnice pe baza acestora. Implementarea programelor in concordanta cu arhitectura si specificaţiile unui proiecte enterprise web. Design tehnic, analiza, testare de sistem si documentarea programelor, coordonarea juniorilor din echipa.

Cerinte:
- Cunostinte: JAVA, J2EE, HTML, JSP, servlets, JavaScript, SQL, XML, JSF
- Cunostinte optionale: Spring, EJB, Struts, applets, Websphere
- Optional: disponibilitatea de a efectua deplasari in straintate de scurta si medie durata; bune cunostinte de limba engleza
- Caracteristici personale: comunicare buna, lucrul in echipa, deschis spre tehnologii noi, adaptabilitate, orientare spre rezultate.

Oferta (bonusuri, beneficii):
- Program de lucru flexibil - full remote
- Tichete de masa, abonament servicii medicale
- Recunoasterea valorii profesionale prin bonusuri în funcţie de rezultate.
- Mediu de lucru dinamic si stimulativ, unde ideile si initiativele sunt apreciate.

- Pachet de salarizare atractiv, corespunzător cu performanţele.
- Posibilităţi de promovare si dezvoltarea profesionala in cadrul unei echipe cu experienta in toate etapele procesului de dezvoltare software.
- Deplasări externe in conditii foarte bune, bonificate corespunzator.

Multumim!

  • Online interjú
  • 1. Care sunt asteptarile dv. de la noul job si ce nivel de salarizare ati dori sa obtineti? 2. Care considerati ca sunt atuurile dv. pentru pozitia dorita?