Állás részletei

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Inspector/Coordonator SSM, SU, Mediu

Karrier szint
Középfok (2-5 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő
Nyelvismeret
Angol - Haladó
* minden nyelv kötelező
Munkavégzés helye
Helyek száma
2

Descrierea jobului:

Elaboreaza si implementeaza programe si planuri de securitate si sanatate a angajatilor, programe si planuri de aparare impotriva incendiilor,  programe si planuri de protectia mediului; elaboreaza documentatia necesara si efectuaeaza toate instruirile pe linie de SSM, SU, mediu; verifica respectarea legislatiei in vigoare in domeniul SSM, SU, RSVTI, RSLI si Mediu, a regulilor si procedurilor Companiei, in vederea desfasurarii activitatii in conditii de siguranta a angajatilor, a pastrarii in siguranta a patrimoniului companiei si asigurarea unei bune gestionari a deseurilor şi a emisiilor de poluanti in atmosfera.

Cerinte:

Cerintele punctate mai jos sunt pentru toate posturile deschise; nu este necesar ca un candidat sa indeplineasca simultan aceste cerinte dar este necesar sa aiba experienta si certificare pe unul sau mai multe domenii. Cerinta de baza este, candidatul sa aiba o experienta de cel putin 3 ani intr-o companie multinationala.

  • Studii superioare tehnice
  • Studii postuniversitare de specializare: Evaluator al riscuirilor pentru SSM
  • Certificat Inspector Protectia Muncii si/sau Coordonator in materie de SSM
  • Cunoasterea legislatiei in domeniul SSM
  • Certificate de competenta-Cadru tehnic PSI si/sau Inspector de protective civila
  • Cunoasterea legislatiei in domniul SU
  • Certificat Manager al sistemelor de management de Mediu
  • Certificat Specialist in domeniul managementului deseurilor
  • Cunoasterea legislatiei in domniul Mediului
  • Autorizatie RSVTI/RSLI
  • Cunoasterea legislatiei in domeniul RSVTI/RSLI
  • Cunostinte de operare PC
  • Cunosterea limbii engleze, scris, vorbit, citit
  • Experienta de cel putin 3 ani intr-o companie multinationala.