Állás részletei

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

INGINER (TEHNICIAN) TOPOGRAF

Gyorsan válaszol
Karrier szint
Középfok (2-5 év), Szenior (5-10 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő
Nyelvismeret
Angol - Középszint
Az állás betöltéséhez relokáció szükséges
Igen
Helyek száma
4

SARCINI SI RESPONSABILITATI

– efectuarea masuratorilor pentru trasarea si amplasarea constructiilor in teren;
– trasarea coordonatelor si verificarea cotelor.
– verifica punctele (bornele) predate de proiectant;
– determina traseele conductelor;
– determina pozitiile caminelor;
– indeseste reteaua de puncte cotate, pentru fiecare camin in parte;
– preda punctele cotate (bornele) executantilor, pe sectoare;
– traseaza coordonate stereografice (x, y, z) pentru diferite obiective (statie de pompare, statie preepurare);
– verifica cotele, pantele la conductele amplasate sau in curs de amplasare;
– traseaza constructiile in teren (axele acestora);
– amplaseaza balize – determina cota “0”;
– transmite cotele necesare pe intreg parcursul constructiei;
– determina noile trasee coordonate, pe care le transmite proiectantului;

CERINTE:

- studii superioare de specialitate (topografie, geodezie), sau studii medii de tehnice de specialitate (masuratori in constructii)
- abilitate in interpretarea calculelor ingineresti, viteza de calcul;
- cunostinte de legislatie specifica domeniului constructiilor;
- abilitati de negociere, diplomatie, toleranta;
- capacitate de analiza si sinteza;
- discernamant si capacitate de a rezolva problemele;
- putere de decizie si asumarea responsabilitatii;
- spirit de ordine si disciplina;
- usurinta in comunicare;
- abilitati pentru lucru in echipa;
- corectitudine, flexibilitate;
- rezistenta la efort si stres;

  • Online interjú
  • Descrieti lucrarile pentru care ati facut masuratori.
  • Care este salariul dorit pentru acest post?