Állás részletei

INGINER DEVIZIER - OFERTARE

Gyorsan válaszol
Bár az álláhirdetés inaktív, önéletrajzodat elküldheted a munkaadónak
Karrier szint
Középfok (2-5 év), Kezdő (0-2 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő
Nyelvismeret
Angol - Haladó
Munkavégzés helye
Helyek száma
1

Postul este situat în cadrul departamentului Vanzari si presupune următoarele:

 Responsabilități:

  • Susţine echipa de vânzări pentru întocmirea ofertelor tehnico-economice, conform specificațiilor și caietului de sarcini, pentru execuția lucrărilor de instalații.
  • Analizează documentele oferite de beneficiar (cererea de ofertă, proiectul, caietele de sarcini etc.) și întocmește antemasurători și liste de cantități aferente proiectului în vederea elaborării ofertelor.
  • Realizează devizul ofertă prin încadrarea în norme de deviz utilizând programe specializate împreună cu managerul de proiect.
  • Întocmește, centralizează și verifică situația cantităților executate în santier în vederea realizării și întocmirii situației de lucrări, situațiilor lunare și atașamente împreună cu managerul de proiect.
  • Verifică corectitudinea devizelor întocmite.
  • Colaborează direct cu echipa de vânzări.
  • Participă la detalierea anexelor tehnice ale contractelor semnate și asigura suport tehnic la desemnarea subcontractanților de specialitate în cadrul departamentului de vânzări.
  • Realizarea si urmarirea graficelor de executie împreună cu managerul de proiect.
  • Colaborează cu toate departamentele companiei pentru realizarea activității.
  • Solicită de la responsabilii de șantier documentele care atestă situația cantităților executate în site: certificate de calitate, avize, facturi etc.
  • Oferă suport tehnic pe perioada desfășurării lucrărilor de instalatii.
  • Intocmire decontari, NCS-uri,NR-uri împreună cu managerul de proiect.

Cerințe:

  • Studii superioare în domeniul tehnic (de preferinţă Construcţii, Instalaţii);
  • Experiența în domeniu reprezintă un avantaj;
  • Cunoştinţe în ofertarea lucrărilor în soft-ofertare DEVIZ PROFESIONAL
  • Cunoştinţe în licitaţii publice (SEAP) reprezintă un avantaj;
  • Cunostinţe în vederea întocmirii de: antemăsuratoare/liste cantităi, devize (.; F1, F2, F3, F4, F5, F6 şi formularele C6-C9);
  • Cunoștințe legislative în domeniu;
  • Cunoștințe specifice privind procesul de execuție a lucrărilor de instalații;
  • Cunoștințe operare PC, Office, programe specializare de întocmire devize;
  • Cunoașterea programului Autocad constituie un avantaj;
  • Capacitatea de a lucra concomitent la mai multe proiecte;
  • Bune abilități de comunicare și lucru în echipă;
  • Rigurozitate și atenție pentru detalii;
  • Permis de conducere - categoria B;
  • Disponibilitate pentru deplasări;

Beneficii:

  • 21 zile de concediu;
  • Program de lucru Luni-Vineri ora 8:30-17:30;
  • Pauza de masă de 60 de minute;
  • Bonus în funcţie de rezultatele echipei de vânzări;
  • Salariu motivant;
  • Telefon de serviciu;
  • Maşină de serviciu după caz;
  • Asigurare medicală privată după perioada de probă;
  • Mediu de lucru dinamic şi profesionist;
  • Posibilitate de dezvoltare profesională;
  • Contract de muncă pe perioadă nedeterminată.