Állás részletei

Inginer ofertare - contractare/ constructii

Gyorsan válaszol
Karrier szint
Középfok (2-5 év), Szenior (5-10 év), Vezető (>10 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő
Munkavégzés helye
Helyek száma
2

Inginer Ofertare-Contractare

RESPONSABILITATI

  • analiza documentatiei de ofertare in vederea elaborarii propunerii tehnice si financiare;

  • verificarea si corelarea specificatiilor din proiect cu cele din listele de cantitati, transmiterea notelor de clarificare catre Beneficiar;

  • realizarea listelor de cantitati si/sau verificarea acestora – unde este cazul;

  • Intocmirea si mentinerea unei baze de date legate de proiectele ofertate, proiectele contractate, subcontractori si furnizori;

  • transmiterea de cereri de oferta de prêt catre furnizori/colaboratori, analiza – negocierea acestora si implementarea lor in oferta de pret finala;

  • elaborarea ofertei de pret, inclusiv a documentelor aditionale (grafice de executie, grafice de plati, propunere tehnica etc);

  • sustinerea ofertei financiare in discutiile de negocieri cu Beneficiarul pe tot parcursul procesului de ofertare, intocmirea reviziilor de oferta de pret, transmiterea raspunsurilor tuturor solicitarilor de clarificare din partea beneficiarului;

  • participarea la revizuirea si negocierea clauzelor Contractelor de Antrepriza si a anexelor acestora;

  • intocmirea bugetelor de subcontractare si achizitie pentru proiectele contractate, participarea la negocierea si detalierea contractelor subantreprenorilor/furnizorilor, suportul tehnic pentru elaborarea acestora;

  • urmarirea realizarii contractelor atat cu Beneficiarii cat si cu Subantreprenorii, implicit verificari Situatii de Lucrari si raportari ale situatiei financiare a contractului si alte activitati conexe;

  • cost-controlul proiectelor in derulare pe care este alocat si realizarea raportarilor specifice de cost-control conform modalitatii de lucru a societatii;

CERINTE

  • absolvent Universitatea de Constructii (FCCIA) sau similar;

  • experienta minim 5ani – Ofertare-contractare/tehnic pentru constructii civile si industriale;

  • cunostinte specific privind procesul de ofertare, contractare si executie a lucrarilor de constructii;

  • cunostinte PC: Excel, Word, Microsoft Project, Auto CAD, Program de devize tip Windev constituie un avantaj etc.

  • cunostinte limba engleza;

program de lucru, L-V, 8-17

Societatea noastra caută Inginer constructor

Cerinte:

-Studii superioare in domeniul constructiilor

-Cunostinte pachet MICROSOFT OFFICE

- Cunostinte AUTOCAD

Bonusuri: se discuta la interviu