Állás részletei

Export manager

This job is no longer active
Bizalmas fizetés
Teljes munkaidő; 1 állások

Készségek

Angol (Haladó)

RESPONSABILITATI:
- coordonarea si dezvoltarea retelei de distribuitori din afara tarii
- implementarea politicii comerciale a companiei
- negocierea si incheierea contractelor de colaborare cu distribuitorii externi, tinand cont de legislatia europeana in vigoare
- urmarirea evolutiei pietelor externe si identificarea nevoilor din piata
- implementarea si monitorizarea obiectivelor de vanzare si marketing,

- implementarea standardelor de mercantizare

-stabilirea termenelor de livrare în concordanță cu resursele tehnice și umane ale firmei

-monitorizarea periodica a activitatii de vanzare a partenerilor si de executie in piata

- urmărirea activitatilor comerciale și de marketing ale concurenților.

CERINTE
- experienta in vanzari/distributie
- cunostinte si abilitati tehnice

-cunostinte ale legislatiei europene in vigoare

-limba engleza la nivel avansat
- absolvent de studii superioare
- bune abilitati de comunicare, negociere si organizare
- cunostiinte foarte bune de operare PC ( pachetul OFFICE)
- disponibilitate pentru deplasari in afara tarii
- permis de conducere categoria B

Oferta (bonusuri, beneficii)
- dezvoltare profesionala prin programe de pregatire
- pachet salarial motivant corelat cu realizarile
- autoturism de serviciu, telefon, laptop

DESCRIEREA COMPANIEI

   RURIS este unul dintre cele mai mari branduri din România de motoutilaje și produse destinate îngrijirii curții și grădinii. Ne-am construit reputația prin respectarea promisiunilor, dar și prin investițiile continue menite să vină în ajutorul clienților cu soluții fiabile, eficiente și de calitate. Produsele noastre au un impact pozitiv asupra vieții a sute de mii de oameni în fiecare zi

RURIS este cel mai important producator de utilaje pentru microagricultura.