Állás részletei

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.
Karrier szint
Szenior (5-10 év), Vezető (>10 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő
Munkavégzés helye
Helyek száma
1

Cerințe:

Studii superioare cu specializare in domeniul financiar-contabil;
expert contabil autorizat CECCAR;
Capacitate bună de comunicare;
Persoană motivată şi organizată;
Bune abilitati de comunicare, organizare si planificare;
Experienta de minim 5 ani in domeniul financiar-contabil;
Experiență de a lucra în programe contabile;
Aptitudini analitice si atentie la detalii.

Responsabilitati:

Inregistreaza zilnic toate documentele financiar-contabile si le arhiveaza in bune conditii;
Verificare documente contabile primare, verificare jurnale tva, registru casa, banca,deconturi de cheltuieli;
Realizeaza rapoarte de management si situatii diverse, luand in calcul documentele contabile justificative;
Inregistrare revisal angajari, incetari, modificari, suspendari; realizare state de plata lunare si
depunerea declaratii 112;
Incadreaza corect documentele contabile pe venituri si cheltuieli;
Pregatirea si intocmirea declaratiei Intrastat si a declaratiilor fiscale;
Inchiderile de luna, asigurandu-se ca toate raportarile catre autoritatile fiscale sunt corecte si trimise la timp;
Coordonarea activitatii de inventariere asupra bunurilor materiale ale companiei, evaluarea si materializarea rezultatelor inventarelor;
Reprezentarea companiei in relatiile cu autoritatile statului, cu auditorii financiari externi;
Asigura intocmirea la timp si in conformitate cu dispozitiile legale a balantelor de verificare, bilanturilor semestriale si anuale,
precum si a situatiilor lunare privind principalii indicatori economico-financiari.

BENEFICII:

-pachet salarial atractiv
-tichete de masa
-telefon de serviciu
-contract pe perioada nedeterminata

DP CONSTRUCTII INDUSTRIALE este o firma infiintata in 2018 si este in plina ascensiune in domeniul constructiilor industriale, recunoscuta pentru capacitatea de a livra proiecte in timpul si bugetele agreate.