Állás részletei

Economist Asistent Contabil - operator facturare

Bár az álláhirdetés inaktív, önéletrajzodat elküldheted a munkaadónak
Karrier szint
Kezdő (0-2 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő
Nyelvismeret
Német - Középszint , Angol - Alapszint
Munkavégzés helye
Nettó havi bér
600 - 800 €
Helyek száma
1

Denumirea postului:    Economist Asistent Contabil – operator facturare

Nivelul carierei:             Entry (0-2 ani)

Tip job:                             Full Time

Adresa:                            Sibiu

Posturi disponibile:     1

Descrierea postului:    Candidatul potrivit va face parte din echipa Servicii de contabilitate si gestiune zilnică a proprietăților                                             și va fi responsabil pentru pregătirea bilanturilor și raportarea financiară împreună cu monitorizarea                                             financiară pentru un portofoliu de proprietăți al clienților.

Responsabilitati:          Pregătirea conturilor lunare ale clienților și raportarea la client;

                                          Pregatirea informatiilor financiare de sustinere, de exemplu soldul proceselor si programele de                                                      sustinere, inclusiv reconcilierile bancare;

                                          Colaborarea cu auditorul clientilor si cu clientii pentru a asigura prezenta la timp a intrebarilor si                                                    finalizarea conturilor / extraselor de plata a serviciului;

                                         Asistenta la tranzactii de rutină;

                                         Introducere in sistem de facturi si pregatirea ordinelor de plată;

                                         Pregatirea raportului de TVA la sfarsit de lună;

                                         Completarea procedurilor de inceput si final de lună;

Calificare:                      Absolvent de ISE-ASE;

Oferim:                          Salarizare avantajoasă, training, oportunitatea de a promova profesional si de a lucra intr-un mediu                                               multicultural;

Cerinte:                          Vorbitor de limba germană, experienta in Excel, Word;

                                         Disponibilitate la deplasări trimestriale in Germania;

Reprezinta avantaj:    experientă in gestiune;

                                         experientă anterioară in Yardi;

                                         vorbitor de limba engleză;

Pentru cei interesati: t