Állás részletei

Economist

Karrier szint
Középfok (2-5 év), Szenior (5-10 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő
Nyelvismeret
Angol - Középszint
Munkavégzés helye
Helyek száma
1

Postul este situat în cadrul departamentului Economic și presupune următoarele responsabilități:

  • Inregistrarea tuturor operațiunilor financiar-contabile: facturi furnizori interni/ externi, emitere facturi clienti, operare avansuri/ deconturi de trezorerie, operare incasari-plati prin casa si banca, evidenata mijloacelor fixe; completarea registrelor contabile,
  • Verificarea deconturile de cheltuieli generale, ordinele de deplasare ale salariatilor, respectiv sumele acordate drept avansuri, cheltuielile efectuate justificate prin documentele depuse la casierie, stabilind astfel sumele de primit sau restituit
  • Intocmirea si inregistrarea ordinele de deplasare ale salariatilor, acorda avansuri pentru deplasare;
  • Intocmirea de facturi, NIR-uri, AVB-uri, contracte de leasing, Declaratie de Mediu;
  • Realizarea diferitelor rapoarte financiar-contabile specifice domeniului;
  • Evidenta si inregistrarea contabila a registrului de casa si a deconturilor;
  • Operarea mijloacelor fixe (intrari, amortizari, descarcari de gestiune);
  • Mentinerea relatiei cu clientii sau administratiile financiare;
  • Intocmirea statelor de salarii;
  • Intocmirea contractelor individuale de munca, actelor aditionale, deciziilor si inregistrarea acestora in Revisal si transmitera in REGES;
  • Intocmirea si depunerea dosarelor pentru FNUASS.

  • Cerințe:

    • Studii superioare în domeniul economic;
    • Cunoștințe avansate de operare PC (MS Office: Word, Excel);
    • Experiență în utilizare/ gestionare SAGA;
    • Atenție sporită la detalii;
    • Spirit organizatoric și analitic;
    • Corectitudine și implicare;
    • Rigurozitate în ținerea evidențelor;
    • Abilități bune de comunicare;
    • Dinamism, flexibilitate.