Állás részletei

Key account manager DIY

Bár az álláhirdetés inaktív, önéletrajzodat elküldheted a munkaadónak
Karrier szint
Kezdő (0-2 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő
Nyelvismeret
Angol - Középszint
* minden nyelv kötelező
Munkavégzés helye
Az állás betöltéséhez relokáció szükséges
Igen
Helyek száma
1

Responsabilitati

•administrarea clientilor DIY - Leroy Merlin, Hornbach, Brico Depot, Dedeman - contracte, comenzi, ofertare, consiliere

•lucru cu clientii persoane fizice/juridice;
•lucru cu arhitectii si inginerii constructori;

-consiliaza clientii societatii, prezinta produse noi din portofoliu, se asigura de realizarea targetelor stabilite
• are obligatia urmaririi si asigurarii incasarilor in termenele contractuale stabilite;
• culege informatii despre clienti, produse, concurenta din diverse surse;
• construieste si completeaza permanent baza de date a clientilor cu informatii relevante;
• acorda consultanta clientilor ante/post-achizitionare in raport cu caracteristicile produsului sau
serviciului comercializat si nevoia clientului;
• identifica pe baza datelor culese potentiale piete sau factori ce afecteaza cererea pentru un anumit produs sau serviciu; identifica si analizeaza tendinte de marketing si vanzari ale produselor proprii si produselor concurente in zona alocata;
• finalizeaza activitatile de vanzare prin aplicarea si respectarea procedurile legale existente;
• comunica cu personalul implicat in procesul de vanzare in scopul indeplinirii sarcinilor firmei privind incheierea de
contracte de vanzare;
• intocmeste rapoarte si analize periodice referitoare la cererea, oferta si vanzarile produselor si serviciilor comercializate;
• promoveaza imaginea firmei prin adoptarea de atitudini personale care sa reflecte valorile firmei;
• identifica si dezvolta eficient toate canalele de distributie a produselor;
• participa si se asigura de existenta fondului de marfa pentru vanzare;
• indeplineste sarcinile profesionale stabilite de sefii ierarhici;
• executa la termen si de buna calitate sarcinile trasate;
• executa la termenul stabilit toate rapoartele (de vanzari, de activitate, etc) solicitate de superiori;

Cerinte

- studii superioare, avantaj absolvent ASE - Marketing, Management, REI;
- permis conducere Cat. B;
- engleza mediu scris, vorbit - obligatoriu;
- lucru cu clientii,sociabil,dinamic,punctual, bune abilitati de comunicare si negociere, prezentabil, persuasiv.

Beneficii Oferite:

Salariu net +bonuri de masa, decont transport metrou sau STB, bonusuri de performanta, prime de Paste, Craciun, zi nastere, an aniversar, etc.
Asiguram transportul de la metrou Pacii. Locatie zona Hornbach/Kika Militari.
Program de lucru: de luni pana vineri de la 7:30 la 16 (cu 30 minute pauza de masa). Sambata, duminica si zilele de sarbatori legale nu se lucreaza.
Detalii la interviu.