Állás részletei

Data Protection Specialist

Karrier szint
Kezdő (0-2 év), Középfok (2-5 év), Szenior (5-10 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő
Részleges távmunka (a munkaidő feloszlik a távmunka és a vállalat központjában tett látogatások között)
Nyelvismeret
Angol - Haladó
Munkavégzés helye
Helyek száma
1

Responsabilitati:

Asigura suport pe problematici specifice prelucrarii datelor cu caracter personal, cu accent pe urmatoarele activitati:

- Gestioneaza si oferta suport DPO cu privire la administrarea solicitarilor/sesizarilor/reclamatiilor persoanelor vizate in momentul exercitarii de catre acestea a drepturilor garantate de Regulamentul UEsau in relatie cu alte subiecte pe tema prelucrarii datelor cu caracter personal.

- Ofera opinii de specialitate in analiza contractelor/conventiilor/acordurilor, pe problematicile specifice domeniului prelucrarii datelor cu caracter personal.

- Asigura suport DPO in monitorizarea fluxurilor prelucrarilor datelor cu caracter personal.

- Asista DPO cu opinii din perspectiva specializarilor personale în ceea ce privește evaluarea impactului asupra protecției datelor și monitorizarea funcționării acesteia.

- Asigura legatura cu unitatile de suport pentru asigurarea functionalitatii departamentului si respectarii termenelor de raspuns in relatie cu clientii Bancii sau in relatie cu ANSPDCP.

Cerinte:

Studii superioare finalizate.

Licentiat in studii juridice.

MS Office.

Limba engleza - nivel avansat (scris si conversatie)

Atentie la detalii, comunicativitate, responsabilitate, rigurozitate.

Beneficii

Asigurare medicala, cu posibilitatea de a alege dintr-o gamă de furnizori.

Tichete de masa în format electronic.

Acces la biblioteca Bookster.

Zi de naștere liberă.

Zi liberă pentru studii.

Alte beneficii disponibile, ca parte a politicilor interne.