Állás részletei

Contabilitate primara

Bár az álláhirdetés inaktív, önéletrajzodat elküldheted a munkaadónak
Karrier szint
Munkatapasztalat nélkül, Kezdő (0-2 év), Középfok (2-5 év), Szenior (5-10 év), Vezető (>10 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő, Részmunkaidő
Részleges távmunka (a munkaidő feloszlik a távmunka és a vállalat központjában tett látogatások között)
Munkavégzés helye
Nettó havi bér
800 - 1000 €
Helyek száma
1

Candidatul Ideal- Studii superioare economice finalizate ;- Minim 1 an experienta pe o pozitie similara;- Cunoasterea obligatorie a aplicatiilor Microsoft Office (Excel - NIVEL AVANSAT);- Obligatoriu cunostinte de contabilitate primara (facturi fiscale, chitante, ordine de plata, avize - de insotirea marfii, ordine de deplasare etc.);- Persoana dinamica, responsabila si organizata;- Usurinta in lucrul cu cifre si cunoasterea unui program de gestiune / contabilitate in vederea - adaptarii la aplicatia companiei;- Capacitate de analiza, sinteza si incadrare in termene;- Orientare și motivare către client și rezultate;- Capacitate de organizare și planificare a sarcinilor și priorităților.

 Descrierea jobuluiDescrierea jobului / Responsabilitati:
- Gestionarea relatiei cu furnizorii (persoane juridice / persoane fizice) telefonic si prin e-mail);- Urmareste zilnic soldurile debitorilor;- Contacteaza debitorii in vederea recuperarii banilor;- Efectueaza inventarierea anului a soldurilor de debitori;- Arhiveaza facturile de client si introduce in sistem seria fiscala;- Raspunde de arhivarea zilnica a documentelor financiar contabile;- Emite facturile catre client in baza financiarului primit;- Inregistreaza incasarile si platile in numerar conform registrului de casa;- Inregistreaza facturi de prestatie furnizori interni si externi;- Procesarea comenzilor catre furnizorii de materie prima si catre departamentul de productie;- Gestionarea miscarilor in depozit prin corectitudinea transferurilor de materiale si produse;- Verificarea stocului de marfa, a solicitarilor legate de Verificarea conformitatii tuturor documentelor contabile primite sau emise;- Facturare catre clienti, inregistrarea facturilor si incasarilor de la clienti;- Evidenta furnizorilor si a clientilor, mentinerea legaturii permanente cu colaboratorii[18:] Toax 2: Verifica in programul de gestiune - contabilitate situatia clientilor: facturi neincasate, discount - uri acordate, retururi,- Raportare contabila catre managerul direct si pregatirea documentelor finaciare catre firma - - de contabilitate externa;- Lucrul cu documente specifice: facturi, chitante, bonuri fiscale, extrase bancare, dispozitii de - plata, ordine de deplasare si alte documente ce tin de zona contabilitatii primare; responsabil - registru de casa;- Gestionare dosare de personal salariati, intocmire foaie colectiva si individuala de prezenta; - Urmareste incheierea, desfasurarea si incetarea contractelor de munca- Intocmirea rapoartelor lunare specifice activitatii desfasurate;- Arhivarea documentelor; activităţi administrative; primirea si trimiterea corespondentei;