Állás részletei

INACTIVE AD: The employer is not currently actively recruiting for this position, but you can apply for the ad.

Contabil

Karrier szint
Középfok (2-5 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő
Nyelvismeret
Angol - Középszint
Munkavégzés helye
Helyek száma
1

Suntem in cautarea unui coleg sau unei colege care sa se alature echipei Finance - Printec Romania. Pozitia este dedicata ariei de trezorerie si contabilitate.

Daca iti doresti un loc de munca stabil si sa faci parte dintr-o echipa dinamica, bine organizata, cu colegi profesionisti, de la care poti invata si unde te poti dezvolta profesional, vino in echipa noastra!

Responsabilitati:

  • Respectarea disciplinei financiare și contabile privind contabilizarea si evidenta tranzacțiilor în numerar si bancare, plățile bancare și decontarea avansurilor în numerar;
  • Inregistrarea zilnica a operatiunilor de incasari si plati derulate prin conturile bancare si numerar;
  • Inregistrare facturi furnizori interni si externi;
  • Inregistrarea deconturilor de cheltuieli;
  • Intocmire si gestionare documente primare aferente tranzactiilor gestionate;
  • Asigurarea de numerar pentru decontări – mentinerea legaturii cu bancile;
  • Respectarea disciplinei financiar - contabile privind contabilizarea si evidenta tranzacțiilor în numerar si bancare,   precum și decontarea avansurilor;
  • Suport in cadrul departamentului.

Cerinte:

  • studii economice superioare finalizate;
  • experienta relevanta in domeniu  de minim 2 ani;
  • abilitati de comunicare si organizare a activitatilor specifice postului;
  • abilitati operare Pachet Office.
  • cunostinte de utilizare a unui ERP;
  • cunostinte lb engleza – cel putin nivel mediu.

Oferta (bonusuri, beneficii)

  • Servicii medicale
  • Tichete de masa
  • Pachet de beneficii flexible (dupa perioadă de proba)
  • Flexi-work
  • Work from home
  • Laptop si echipamente performante de lucru
  • Online interjú
  • asteptari salariale
  • disponibilitate