Állás részletei

Contabil senior

Gyorsan válaszol
Karrier szint
Szenior (5-10 év), Vezető (>10 év)
Foglalkoztatási típus
Teljes munkaidő
Nyelvismeret
Angol - Középszint
Munkavégzés helye
Nettó havi bér
1400 - 1600 €
Helyek száma
2

Descrierea companiei:

Air Flex, un nume de incredere pe piata ambalajelor din Romania, ofera sisteme de ambalaje competitive de la infiintare, 2006.
Firma cu capital privat romanesc in plina dezvoltare si ascensiune alaturi de un colectiv tanar si dinamic.

Locatie: Chitila

Candidatul ideal

  • Cunostinte de baza limba engleza;
  • Cunostinte de utilizare a pachetului Office;
  • Experienta in contabilitate primara si financiara de minim 5 ani
  • Experienta in lucrul cu softuri de contabilitate, reprezentand un avantaj;
  • Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
  • Meticulozitate si acuratete;
  • Capacitate de analiza si sinteza, de incadrare in termene si prioritizare a sarcinilor;
  • Seriozitate.

Descrierea jobului:

  • Primeste si verifica documentele primare in sensul constatarii respectarii prevederilor legale in ceea ce priveste modul de intocmire al acestora;
  • Analizeaza exactitatea si cronologia activitatii economice documentele societatii si sesizeaza eventualele neconcordante si/sau nerespectari ale prevederilor legale in vigoare;
  • Verifica periodic concordanta soldurilor inregistrate pentru creantele si obligatiile societatii prin concilierea cu partenerii acestora;
  • Urmareste respectarea principiilor contabile si ale evaluarii patrimoniului (prudentei, permanentei metodelor, continuitatii activitatii, independentei exercitiului, intagibilitatii bilantului de deschidere, necompensarii);
  • Raspunde de corectitudinea inregistrarilor contabile efectuate in aplicatia informatica;
  • Urmareste si verifica inregistrarea in parametrii functionali a aplicatiilor de gestiune si contabilitate, cu respectarea prevederilor legale in vigoare privind tinerea evidentelor contabile si alte norme;
  • Indosarierea si pastrarea in ordine cronologica a documentelor de lucru (facturi, deconturi, declaratii lunare catre organismele statului, contracte, note contabile manuale etc);
  • Intocmirea corecta a documenteleor primare, facturi, NIR-uri, chitante, bilete la ordin.
  • Operatiuni de verificarea stocurilor la inchiderea lunii;
  • Efectueaza inregistrari in fisiere extracontabile;
  • Efectueaza rapoarte interne;
  • Participa la activitatile de inchidere de luna/an;

Oferta:

  • salariu motivant
  • telefon de serviciu

Va asteptam in echipa noastra !